Syrische regering: bijna 300.000 ontheemden door aardbevingen
DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering zegt dat door de aardbevingen bijna 300.000 mensen ontheemd zijn geraakt, meldt staatspersbureau SANA. De cijfers slaan naar waarschijnlijkheid alleen op inwoners van het gebied dat onder controle van de regering staat.
De autoriteiten hebben voor de ontheemden 180 opvangcentra geopend. De overheidsreactie op de bevingen wordt door inwoners als langzaam omschreven. Sommige plekken zouden daarnaast meer hulp krijgen dan anderen. In het overheidsgebied zijn bijna 250 scholen beschadigd, meldt de nieuwszender al-Jazeera. Een aantal Syrische scholen dient momenteel als opvanglocatie.
In Syrië, waar in 2011 een oorlog begon, bezetten rebellen gebieden in het noordwesten. Hoeveel mensen daar hun huizen hebben moeten ontvluchten, is niet duidelijk. Ook daar zijn huizen en andere gebouwen verwoest. In het aardbevingsgebied wordt nog volop gezocht naar slachtoffers. Er zijn woensdag opnieuw mensen levend onder het puin vandaan gehaald.
Het reddingswerk in Syrië wordt niet alleen bemoeilijkt door het slechte weer, maar ook door een gebrek aan groot materiaal om bijvoorbeeld brokstukken van ingestorte gebouwen op te tillen. Door schade aan de infrastructuur is het ook lastig om sommige zwaar getroffen plaatsen te bereiken.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
20 minuten geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
6 uur geleden