Syrische regering: bijna 300.000 ontheemden door aardbevingen
DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering zegt dat door de aardbevingen bijna 300.000 mensen ontheemd zijn geraakt, meldt staatspersbureau SANA. De cijfers slaan naar waarschijnlijkheid alleen op inwoners van het gebied dat onder controle van de regering staat.
De autoriteiten hebben voor de ontheemden 180 opvangcentra geopend. De overheidsreactie op de bevingen wordt door inwoners als langzaam omschreven. Sommige plekken zouden daarnaast meer hulp krijgen dan anderen. In het overheidsgebied zijn bijna 250 scholen beschadigd, meldt de nieuwszender al-Jazeera. Een aantal Syrische scholen dient momenteel als opvanglocatie.
In Syrië, waar in 2011 een oorlog begon, bezetten rebellen gebieden in het noordwesten. Hoeveel mensen daar hun huizen hebben moeten ontvluchten, is niet duidelijk. Ook daar zijn huizen en andere gebouwen verwoest. In het aardbevingsgebied wordt nog volop gezocht naar slachtoffers. Er zijn woensdag opnieuw mensen levend onder het puin vandaan gehaald.
Het reddingswerk in Syrië wordt niet alleen bemoeilijkt door het slechte weer, maar ook door een gebrek aan groot materiaal om bijvoorbeeld brokstukken van ingestorte gebouwen op te tillen. Door schade aan de infrastructuur is het ook lastig om sommige zwaar getroffen plaatsen te bereiken.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
11 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
13 uur geleden