Syrische rebellen veroveren ook grensovergangen met Jordanië
DARAA (ANP/AFP/RTR) - De Syrische rebellen boeken niet alleen in het noordwesten van het land terreinwinst. Volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) hebben ze ook aan de zuidelijke grens met Jordanië gebied veroverd op het regeringsleger van Bashar al Assad. De rebellen zouden zeker twee grensovergangen en een politiebureau in handen hebben.
Jordanië zegt inmiddels de grens met Syrië te hebben gesloten. Mensen en vrachtwagens kunnen nog wel terugkeren naar Jordanië, maar niemand mag meer naar Syrië reizen. Libanon sloot eerder op de dag ook al grensovergangen met Syrië, nadat die waren beschoten door Israël.
In de zuidelijke stad As-Suwayda zijn volgens getuigen zeker drie doden gevallen bij gevechten. Anti-regeringsstrijders zouden daar het belangrijkste politiebureau en een gevangenis in handen hebben gekregen, uren nadat honderden mensen in een protest op een groot plein de val van president Assad eisten.
De rebellen begonnen vorige week aan een nieuw offensief tegen het regeringsleger en zijn in verbazingwekkend hoog tempo opgerukt. Ze hebben inmiddels al de grote steden Aleppo en Hama veroverd en staan aan de poorten van Homs. Het SOHR meldde dat regeringstroepen zich al terugtrekken uit die stad, maar het leger ontkende die berichten.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.
2 minuten geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
24 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
49 minuten geledenOSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.
2 uur geleden