Syrische rebellen veroveren ook grensovergangen met Jordanië
DARAA (ANP/AFP/RTR) - De Syrische rebellen boeken niet alleen in het noordwesten van het land terreinwinst. Volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) hebben ze ook aan de zuidelijke grens met Jordanië gebied veroverd op het regeringsleger van Bashar al Assad. De rebellen zouden zeker twee grensovergangen en een politiebureau in handen hebben.
Jordanië zegt inmiddels de grens met Syrië te hebben gesloten. Mensen en vrachtwagens kunnen nog wel terugkeren naar Jordanië, maar niemand mag meer naar Syrië reizen. Libanon sloot eerder op de dag ook al grensovergangen met Syrië, nadat die waren beschoten door Israël.
In de zuidelijke stad As-Suwayda zijn volgens getuigen zeker drie doden gevallen bij gevechten. Anti-regeringsstrijders zouden daar het belangrijkste politiebureau en een gevangenis in handen hebben gekregen, uren nadat honderden mensen in een protest op een groot plein de val van president Assad eisten.
De rebellen begonnen vorige week aan een nieuw offensief tegen het regeringsleger en zijn in verbazingwekkend hoog tempo opgerukt. Ze hebben inmiddels al de grote steden Aleppo en Hama veroverd en staan aan de poorten van Homs. Het SOHR meldde dat regeringstroepen zich al terugtrekken uit die stad, maar het leger ontkende die berichten.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
25 minuten geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
27 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
28 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
3 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
5 uur geleden