Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrische rebellen veroveren ook grensovergangen met Jordanië

Syrische rebellen veroveren ook grensovergangen met Jordanië

DARAA (ANP/AFP/RTR) - De Syrische rebellen boeken niet alleen in het noordwesten van het land terreinwinst. Volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) hebben ze ook aan de zuidelijke grens met Jordanië gebied veroverd op het regeringsleger van Bashar al Assad. De rebellen zouden zeker twee grensovergangen en een politiebureau in handen hebben.

Jordanië zegt inmiddels de grens met Syrië te hebben gesloten. Mensen en vrachtwagens kunnen nog wel terugkeren naar Jordanië, maar niemand mag meer naar Syrië reizen. Libanon sloot eerder op de dag ook al grensovergangen met Syrië, nadat die waren beschoten door Israël.

In de zuidelijke stad As-Suwayda zijn volgens getuigen zeker drie doden gevallen bij gevechten. Anti-regeringsstrijders zouden daar het belangrijkste politiebureau en een gevangenis in handen hebben gekregen, uren nadat honderden mensen in een protest op een groot plein de val van president Assad eisten.

De rebellen begonnen vorige week aan een nieuw offensief tegen het regeringsleger en zijn in verbazingwekkend hoog tempo opgerukt. Ze hebben inmiddels al de grote steden Aleppo en Hama veroverd en staan aan de poorten van Homs. Het SOHR meldde dat regeringstroepen zich al terugtrekken uit die stad, maar het leger ontkende die berichten.

Meer uit Buitenland

Moskou wil niet met EU-buitenlandchef Kallas praten over Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".

4 minuten geleden
Meer dan 500.000 mensen zonder stroom tijdens winterstorm VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 500.000 mensen in de Verenigde Staten zitten zonder stroom vanwege de enorme winterstorm die over een groot deel van het land trekt. Meteorologen voorspelden vanaf zondag in het oosten sneeuw, ijzel en gevaarlijk lage temperaturen.

40 minuten geleden
Grote drukte in dierentuin Japan voor afscheid panda's

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.

2 uur geleden
Time: mogelijk 30.000 doden in twee dagen tijd bij protesten Iran

TEHERAN (ANP) - Mogelijk zijn eerder deze maand 30.000 mensen in slechts twee dagen gedood bij de protesten in Iran. Dat schrijft het Amerikaanse Time Magazine op basis van twee topambtenaren van het Iraanse gezondheidsministerie.

2 uur geleden
Tientallen arrestaties na protesten bij gevangenis in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.

3 uur geleden
Nog eens duizenden vluchten geannuleerd door winterstorm VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nog eens bijna 10.000 Amerikaanse vluchten die gepland stonden voor zondag zijn geannuleerd vanwege het extreme winterweer in het land. Zaterdag werden al ruim 4000 vluchten geannuleerd. In zeker twaalf staten in het oosten van het land is de federale noodtoestand afgekondigd, zoals in Louisiana en Texas.

6 uur geleden
Klimmer Alex Honnold bereikt top van wolkenkrabber Taipei 101

TAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.

9 uur geleden