Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrische rebellen veroveren ook grensovergangen met Jordanië

Syrische rebellen veroveren ook grensovergangen met Jordanië

DARAA (ANP/AFP/RTR) - De Syrische rebellen boeken niet alleen in het noordwesten van het land terreinwinst. Volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) hebben ze ook aan de zuidelijke grens met Jordanië gebied veroverd op het regeringsleger van Bashar al Assad. De rebellen zouden zeker twee grensovergangen en een politiebureau in handen hebben.

Jordanië zegt inmiddels de grens met Syrië te hebben gesloten. Mensen en vrachtwagens kunnen nog wel terugkeren naar Jordanië, maar niemand mag meer naar Syrië reizen. Libanon sloot eerder op de dag ook al grensovergangen met Syrië, nadat die waren beschoten door Israël.

In de zuidelijke stad As-Suwayda zijn volgens getuigen zeker drie doden gevallen bij gevechten. Anti-regeringsstrijders zouden daar het belangrijkste politiebureau en een gevangenis in handen hebben gekregen, uren nadat honderden mensen in een protest op een groot plein de val van president Assad eisten.

De rebellen begonnen vorige week aan een nieuw offensief tegen het regeringsleger en zijn in verbazingwekkend hoog tempo opgerukt. Ze hebben inmiddels al de grote steden Aleppo en Hama veroverd en staan aan de poorten van Homs. Het SOHR meldde dat regeringstroepen zich al terugtrekken uit die stad, maar het leger ontkende die berichten.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen spreekt steun uit voor Cyprus na aanval

BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.

11 minuten geleden
Legerleider Israël: strijd tegen Hezbollah kan dagen duren

TEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.

25 minuten geleden
Tientallen doden bij Israëlische aanval op Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.

40 minuten geleden
Iran zet vergeldingsaanvallen voort op Golfregio en Israël

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.

41 minuten geleden
Iran wijst onderhandelingen met VS van de hand

TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.

2 uur geleden
Milei wil alliantie met VS verankeren als nationaal beleid

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.

2 uur geleden
Trump: drie kandidaten op het oog voor nieuw leiderschap Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.

2 uur geleden