Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrische rebellen veroveren ook grensovergangen met Jordanië

Syrische rebellen veroveren ook grensovergangen met Jordanië

DARAA (ANP/AFP/RTR) - De Syrische rebellen boeken niet alleen in het noordwesten van het land terreinwinst. Volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) hebben ze ook aan de zuidelijke grens met Jordanië gebied veroverd op het regeringsleger van Bashar al Assad. De rebellen zouden zeker twee grensovergangen en een politiebureau in handen hebben.

Jordanië zegt inmiddels de grens met Syrië te hebben gesloten. Mensen en vrachtwagens kunnen nog wel terugkeren naar Jordanië, maar niemand mag meer naar Syrië reizen. Libanon sloot eerder op de dag ook al grensovergangen met Syrië, nadat die waren beschoten door Israël.

In de zuidelijke stad As-Suwayda zijn volgens getuigen zeker drie doden gevallen bij gevechten. Anti-regeringsstrijders zouden daar het belangrijkste politiebureau en een gevangenis in handen hebben gekregen, uren nadat honderden mensen in een protest op een groot plein de val van president Assad eisten.

De rebellen begonnen vorige week aan een nieuw offensief tegen het regeringsleger en zijn in verbazingwekkend hoog tempo opgerukt. Ze hebben inmiddels al de grote steden Aleppo en Hama veroverd en staan aan de poorten van Homs. Het SOHR meldde dat regeringstroepen zich al terugtrekken uit die stad, maar het leger ontkende die berichten.

Meer uit Buitenland

Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

10 minuten geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

59 minuten geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

1 uur geleden
Trump beklemtoont dat VS in gesprek zijn met Iran

WASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.

1 uur geleden
Bolsonaro mag rest van straf onder huisarrest uitzitten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.

2 uur geleden
Media: VS sturen 3000 militairen extra naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.

3 uur geleden
Iraanse raket zou boven Libanon zijn onderschept

BEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.

4 uur geleden