Syrische rebellen rukken op naar Homs
HOMS (ANP/RTR/AFP) - Na de verovering van Aleppo en Hama stoten de Syrische rebellen nu door naar Homs, de derde stad van het land. Volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) zijn al duizenden mensen de stad ontvlucht om de naderende strijd te ontlopen.
De rebellen, aangevoerd door strijders van Hayat Tahrir al-Sham (HTS), openden vorige week een nieuw offensief en hebben sindsdien razendsnel gebied veroverd op het regeringsleger van Bashar al Assad. Donderdag zei het leger zich te hebben teruggetrokken uit Hama, ook een grote en belangrijke stad. Vanaf daar is het nog 40 kilometer in rechte lijn naar het zuiden tot Homs.
Volgens het in Engeland gevestigde SOHR zijn de meeste mensen die vluchten naar het kustgebied getrokken, dat onder controle staat van Assads regime. Maar als de rebellen Homs veroveren kunnen ze ook alle grote wegen van de kust naar het binnenland afsnijden.
In de buurt van Homs zijn vrijdagochtend ook twee grensovergangen tussen Libanon en Syrië beschoten. Volgens de Libanese autoriteiten zat Israël achter die aanval.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
3 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
6 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
7 uur geleden