Syrische rebellen rukken op in door Koerden gecontroleerde zone
MANBIJ (ANP/AFP) - Syrische rebellen die de steun krijgen van Turkije hebben de controle veroverd in gebieden bij de stad Manbij, in het noorden van Syrië. De stad stond tot voor kort onder controle van de Koerden. Dat meldt het in Engeland gevestigde Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten, dat zich baseert op een eigen netwerk van bronnen.
Bij de gevechten zouden aan beide kanten in totaal zeker 26 doden zijn gevallen. Volgens het Observatorium wordt er nog altijd hevig gevochten in het centrum van Manbij. De bevolking zou op de vlucht zijn geslagen richting Aleppo. Vorige week veroverden de rebellen ook al de Koerdische enclave Tal Rifaat.
Turkije beschouwt de Koerdische strijders in Syrië (SDF) als bondgenoten van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK). De PKK werd eind jaren zeventig opgericht als een marxistisch-leninistische partij met Koerdisch nationalisme als voornaamste streven. De beweging nam in de jaren tachtig ook de wapens op en geldt in meerdere landen als terroristische organisatie.
De SDF krijgt steun van de Verenigde Staten. Zo staan in het noorden van Syrië twee NAVO-lidstaten, de VS en Turkije, zonder zelf de wapens op te nemen tegenover elkaar.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
43 minuten geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
2 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
4 uur geledenTUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.
4 uur geledenMACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.
5 uur geleden