Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrische rebellen komen onder gezag ministerie van Defensie

Syrische rebellen komen onder gezag ministerie van Defensie

DAMASCUS (ANP/RTR) - De nieuwe machthebber in Syrië, Ahmed al-Sharaa, heeft een overeenkomst bereikt met rebellenleiders om alle rebellengroepen op te heffen. De voormalige rebellen moeten dan worden ondergebracht bij het ministerie van Defensie. Dat staat in een verklaring van het nieuwe Syrische gezag.

Al-Sharaa, voorheen bekend als Abu Mohammed al-Jolani, leidde zelf als rebellenleider een offensief waarmee begin deze maand een eind werd gemaakt aan het regime van president Bashar al-Assad. Hij kondigde al aan dat hij van plan was om alle gewapende groepen in Syrië tot één leger te maken. Ook wil hij dat alle wapens in het land onder controle van de staat komen.

Syrië kent talloze rebellengroeperingen. Al-Sharaa staat voor de taak om botsingen tussen de groepen te voorkomen.

Meer uit Buitenland

Doden door Russische aanval op Oekraïne, stroomuitval in Kyiv

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.

39 minuten geleden
Minnesota klaagt VS-minister Noem aan na ICE-schietpartij

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.

3 uur geleden
VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

10 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

10 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

10 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

12 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

12 uur geleden