Syrische rebellen kiezen al-Bashir als leider overgangsregering
DAMASCUS (ANP/BLOOMBERG) - De overgangsregering in Syrië komt onder leiding te staan van Mohammed al-Bashir, een ingenieur die eerder als bestuurder werkte in het rebellengebied. Volgens de Syrische televisie hebben de rebellen hem nu aangesteld en is zijn hoofdtaak om "te voorkomen dat het land afglijdt naar chaos".
De rebellen, onder leiding van het streng islamitische Hayat Tahrir al-Sham (HTS), rukten afgelopen week in razend tempo op, waardoor dictator Bashar al-Assad besloot het land te ontvluchten. HTS-leider Abu Mohammed al-Jolani kwam zondag aan in de hoofdstad Damascus en had later een ontmoeting met de premier en vicepresident van Assad om te praten over een nieuwe regering.
Al-Bashir, afkomstig uit Idlib, was eerder minister in het rebellengebied in het noordwesten van Syrië. Eerder dit jaar kwam hij aan de leiding te staan van de regering daar, die gesteund en gefinancierd werd door HTS.
Al-Jolani blijft als militair leider het gezicht van HTS en zal waarschijnlijk een grote rol spelen bij het opzetten van een nieuwe regering.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
17 minuten geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
35 minuten geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voorgenomen gesprekken tussen de VS en Iran deze week gaan door. Dat zegt Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De twee landen, waartussen de spanningen de voorbije weken flink zijn opgelopen, treffen elkaar volgens planning vrijdag in Istanbul.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij het proces in Frankrijk tegen de uiterst rechtse politicus Marine Le Pen is ook in hoger beroep geëist dat ze vijf jaar geen openbaar ambt mag bekleden. Dat betekent onder meer dat ze zich niet kandidaat kan stellen voor verkiezingen. Le Pen wil meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar.
3 uur geleden