Syrische rebellen beloven bescherming instellingen, ook van de VN
BEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Syrische rebellen hebben beloofd dat ze regerings- en internationale instellingen zullen beschermen, ook die van de Verenigde Naties. De dominante jihadistische rebellengroep Hayat Tahrir al Sham heeft dit laten weten nadat Israël had gemeld dat het een basis van de VN in de Golanhoogten heeft helpen verdedigen tegen aanvallen van rebellen.
Het Israëlische leger berichtte dat het in actie is gekomen bij het dorp Hader om samen met leden van de VN-missie langs de bestandslijn uit de oorlog van 1973 een aanval van rebellen af te slaan. Hader ligt in de zone tussen Syrië en door Israël bezet Syrisch gebied waar personeel van de VN toeziet op de wapenstilstand tussen de buurlanden. Het is een smalle gedemilitariseerde zone die van noord naar zuid over de Golanhoogten gaat, van Libanon naar Jordanië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
5 uur geleden