Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrische rebellen beloven bescherming instellingen, ook van de VN

Syrische rebellen beloven bescherming instellingen, ook van de VN

BEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Syrische rebellen hebben beloofd dat ze regerings- en internationale instellingen zullen beschermen, ook die van de Verenigde Naties. De dominante jihadistische rebellengroep Hayat Tahrir al Sham heeft dit laten weten nadat Israël had gemeld dat het een basis van de VN in de Golanhoogten heeft helpen verdedigen tegen aanvallen van rebellen.

Het Israëlische leger berichtte dat het in actie is gekomen bij het dorp Hader om samen met leden van de VN-missie langs de bestandslijn uit de oorlog van 1973 een aanval van rebellen af te slaan. Hader ligt in de zone tussen Syrië en door Israël bezet Syrisch gebied waar personeel van de VN toeziet op de wapenstilstand tussen de buurlanden. Het is een smalle gedemilitariseerde zone die van noord naar zuid over de Golanhoogten gaat, van Libanon naar Jordanië.

Meer uit Buitenland

Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

3 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

4 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

4 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

5 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

5 uur geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

5 uur geleden
Hongarije trekt blokkade in: Oekraïne krijgt EU-lening 90 miljard

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.

5 uur geleden