Syrische president Bashar al-Assad vertrokken uit Damascus
DAMASCUS (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Syrische president Bashar al-Assad heeft de hoofdstad Damascus met onbekende bestemming verlaten. Dat meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten op gezag van een hoge militaire bron en meldt het persbureau Reuters op gezag van twee hoge militaire bronnen.
De rebellen hebben onder leiding van de jihadistische groepering Hayat Tahrir al-Sham (HTS) eerder dit weekend de stad Homs ingenomen en zouden nu al enkele wijken van Damascus binnengetrokken zijn. Ook hebben ze onder andere volgens het observatorium politieke gevangenen uit de beruchte Sednaya gevangenis bevrijd.
De Arabische nieuwszender Al Jazeera zegt dat ze ook het gebouw van de staatsomroep in Damascus hebben bezet.
Premier Mohammad al-Jalali zei zondag tijdens een toespraak die via Facebook werd verspreid dat hij "klaar staat om mee te werken met elk leiderschap dat door het volk wordt gekozen".
Meer uit Buitenland
KRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.
23 minuten geledenKRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.
1 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.
2 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft jongeren in Uruguay zaterdag opgeroepen te trouwen en kinderen te krijgen. "Durf de stap te zetten door te trouwen en een gezin te stichten. Wees niet bang voor 'voor altijd'!", zei hij tijdens een gebedswake in het Centenario-stadion in hoofdstad Montevideo.
5 uur geleden