Syrische president Bashar al-Assad vertrokken uit Damascus
DAMASCUS (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Syrische president Bashar al-Assad heeft de hoofdstad Damascus met onbekende bestemming verlaten. Dat meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten op gezag van een hoge militaire bron en meldt het persbureau Reuters op gezag van twee hoge militaire bronnen.
De rebellen hebben onder leiding van de jihadistische groepering Hayat Tahrir al-Sham (HTS) eerder dit weekend de stad Homs ingenomen en zouden nu al enkele wijken van Damascus binnengetrokken zijn. Ook hebben ze onder andere volgens het observatorium politieke gevangenen uit de beruchte Sednaya gevangenis bevrijd.
De Arabische nieuwszender Al Jazeera zegt dat ze ook het gebouw van de staatsomroep in Damascus hebben bezet.
Premier Mohammad al-Jalali zei zondag tijdens een toespraak die via Facebook werd verspreid dat hij "klaar staat om mee te werken met elk leiderschap dat door het volk wordt gekozen".
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.
40 minuten geledenKYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
2 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
8 uur geleden