Syrische president Bashar al-Assad vertrokken uit Damascus
DAMASCUS (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Syrische president Bashar al-Assad heeft de hoofdstad Damascus met onbekende bestemming verlaten. Dat meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten op gezag van een hoge militaire bron en meldt het persbureau Reuters op gezag van twee hoge militaire bronnen.
De rebellen hebben onder leiding van de jihadistische groepering Hayat Tahrir al-Sham (HTS) eerder dit weekend de stad Homs ingenomen en zouden nu al enkele wijken van Damascus binnengetrokken zijn. Ook hebben ze onder andere volgens het observatorium politieke gevangenen uit de beruchte Sednaya gevangenis bevrijd.
De Arabische nieuwszender Al Jazeera zegt dat ze ook het gebouw van de staatsomroep in Damascus hebben bezet.
Premier Mohammad al-Jalali zei zondag tijdens een toespraak die via Facebook werd verspreid dat hij "klaar staat om mee te werken met elk leiderschap dat door het volk wordt gekozen".
Meer uit Buitenland
SCHWERIN (ANP/DPA) - De lijsttrekker van de CDU in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren is afgetreden als voorzitter van de deelstaatafdeling. Dat maakte hij bekend na de zware nederlaag van zijn partij bij de afgelopen verkiezingen.
30 minuten geledenLILLE (ANP/BELGA) - Jihadist Salah Abdeslam mag de isoleercel niet uit. Hij probeerde dat via de rechter in Lille af te dwingen, maar die ging daar niet in mee. Abdeslam zit al bijna tien jaar in eenzame opsluiting.
52 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op boten met vermeende 'narcoterroristen' in de Caribische Zee zijn in strijd met het internationaal recht, oordeelt de speciale rapporteur van de Verenigde Naties voor mensenrechten Ben Saul. Hij schrijft in een rapport dat de aanvallen mogelijk gelden als misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische president Rashad al-Alimi heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek om hulp gevraagd in zijn strijd tegen de Houthi's. Dat melden meerdere bronnen. Al-Alimi zocht militaire steun, die Trump niet zou hebben toegezegd.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie moet meer doen aan cyberveiligheid, stelt de Europese Rekenkamer (ERK) in een maandag verschenen rapport. Vooral de EU-lidstaten hebben daarin een taak, door meer informatie uit te wisselen. Dat gebeurt nu veel te weinig, concludeert de ERK na onderzoek.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bij het Beierse Oktoberfest is voor het eerst een feest georganiseerd voor queer vrouwen. Onder het motto 'bier, borsten en pretzels' kwamen honderden lesbiënnes, biseksuelen, trans en non-binaire personen samen om hun gemeenschap te vieren.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Rusland heeft de onderdrukking van critici in het buitenland de laatste jaren flink opgevoerd. Dat meldt de speciale rapporteur van de VN voor de mensenrechtensituatie in Rusland, Mariana Katzarova, in een rapport. Sinds de Russische invasie in Oekraïne in 2022 zijn de surveillance, intimidatie en represailles van tegenstanders toegenomen.
4 uur geleden