Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrische president Assad bij Poetin in Moskou

Syrische president Assad bij Poetin in Moskou

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Syrische president Bashar al-Assad is in Moskou door zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin ontvangen. Poetin probeert zijn bondgenoot uit het Midden-Oosten te overtuigen dat goede relaties met Turkije nu nodig zijn. De Turkse president Erdogan heeft aangegeven bereid te zijn met Assad aan tafel te willen om tot een vergelijk te komen.

De relaties tussen Syrië en Turkije zijn nooit erg goed geweest. En in de elf jaar geleden losgebarsten Syrische burgeroorlog steunt Ankara soennitische rebellen die het regime van Assad bestrijden. Daarnaast heeft Turkije een stuk van het noorden van Syrië bezet in de strijd tegen wat de Turkse regering ziet als een dreiging van gewapende Koerdische groepen.

Rusland heeft Assad met militair ingrijpen voor een nederlaag behoed en de veelal jihadistische rebellen zijn teruggedrongen tot een geïsoleerd gebied in het noordwesten van Syrië. Rusland en Turkije waren tegenstanders in de Syrische burgeroorlog, maar hebben uiteindelijk afspraken gemaakt om te voorkomen dat daar de oorlog weer oplaait.

In de diplomatieke inspanningen om conflicten in de regio bij te leggen spelen de Verenigde Staten een bescheiden rol. De invloed van de VS is tanende ondanks de militaire aanwezigheid in bijvoorbeeld de Perzische Golf en Irak en de VS hebben ook een basis in het zuidoosten van Syrië. De gesprekken in Moskou komen kort nadat China met succes heeft bemiddeld tussen Iran en Saudi-Arabië. De twee aartsrivalen hebben de banden na jaren hersteld. Saudi-Arabië is een trouwe bondgenoot van de VS en Iran een van felste tegenstanders van de VS in de regio.

Meer uit Buitenland

Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

20 minuten geleden
ICC wijst vrijlatingsverzoek Duterte opnieuw af

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.

51 minuten geleden
Syrië meldt doden na Israëlische aanval op dorp in het zuiden

DAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.

1 uur geleden
De Wever: lening Oekraïne uit bevroren tegoeden fundamenteel fout

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.

1 uur geleden
Anticorruptiediensten doorzoeken kantoor van stafchef Zelensky

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense anticorruptieautoriteiten hebben het kantoor van de stafchef van president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, doorzocht. De diensten willen nog niet zeggen waarom de actie precies plaatsvond en wat er is gevonden. Jermak zegt zijn medewerking te verlenen.

3 uur geleden
Dodental brand Hongkong loopt op, nog circa 200 vermisten

HONGKONG (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.

4 uur geleden
Hongaarse premier Orbán vrijdag op bezoek bij Poetin

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán brengt deze vrijdag nog een bezoek aan de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij wil praten over de olie- en gasleveringen aan Hongarije en over mogelijke vredesinspanningen voor de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.

4 uur geleden