Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrische president Assad bij Poetin in Moskou

Syrische president Assad bij Poetin in Moskou

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Syrische president Bashar al-Assad is in Moskou door zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin ontvangen. Poetin probeert zijn bondgenoot uit het Midden-Oosten te overtuigen dat goede relaties met Turkije nu nodig zijn. De Turkse president Erdogan heeft aangegeven bereid te zijn met Assad aan tafel te willen om tot een vergelijk te komen.

De relaties tussen Syrië en Turkije zijn nooit erg goed geweest. En in de elf jaar geleden losgebarsten Syrische burgeroorlog steunt Ankara soennitische rebellen die het regime van Assad bestrijden. Daarnaast heeft Turkije een stuk van het noorden van Syrië bezet in de strijd tegen wat de Turkse regering ziet als een dreiging van gewapende Koerdische groepen.

Rusland heeft Assad met militair ingrijpen voor een nederlaag behoed en de veelal jihadistische rebellen zijn teruggedrongen tot een geïsoleerd gebied in het noordwesten van Syrië. Rusland en Turkije waren tegenstanders in de Syrische burgeroorlog, maar hebben uiteindelijk afspraken gemaakt om te voorkomen dat daar de oorlog weer oplaait.

In de diplomatieke inspanningen om conflicten in de regio bij te leggen spelen de Verenigde Staten een bescheiden rol. De invloed van de VS is tanende ondanks de militaire aanwezigheid in bijvoorbeeld de Perzische Golf en Irak en de VS hebben ook een basis in het zuidoosten van Syrië. De gesprekken in Moskou komen kort nadat China met succes heeft bemiddeld tussen Iran en Saudi-Arabië. De twee aartsrivalen hebben de banden na jaren hersteld. Saudi-Arabië is een trouwe bondgenoot van de VS en Iran een van felste tegenstanders van de VS in de regio.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

1 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

3 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Nog drie Iraanse voetbalsters zien af van asielaanvraag Australië

CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.

6 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

15 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

16 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

16 uur geleden