Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrische oppositie: door Assad gewonnen verkiezingen illegaal

Syrische oppositie: door Assad gewonnen verkiezingen illegaal

BEIROET (ANP) - De Syrische verkiezingen die deze week uitliepen op een vierde ambtstermijn voor president Bashar al-Assad, waren illegaal, heeft de Syrische oppositie vrijdag gezegd in een reactie op de uitslag. De verkiezingen in het door oorlog verscheurde land vonden woensdag plaats in gebieden die onder controle van de regering zijn. Kiezers konden op drie kandidaten stemmen, onder wie al-Assad.

"De verkiezingen zijn zonder enige legitimiteit gehouden", aldus oppositie-kopstuk Hadi al-Bahra op Twitter. De uitslag is volgens hem door het kamp van Bashar al-Assad bepaald. Van beweringen dat de opkomst 78,6 procent bedroeg, is volgens al-Bahra niets waar.

Een andere oppositiewoordvoerder, Yehia al-Aridi, beschreef de presidentsverkiezingen als "minachting van Syrië en het volk". Volgens al-Aridi bemoeilijkt de uitslag van de tweede verkiezingen sinds de burgeroorlog in 2011 uitbarstte het vinden van een oplossing voor de geweldsspiraal waar het land zich in bevindt.

Internationaal werd al bij voorbaat afwijzend gereageerd op de Syrische presidentsverkiezingen. De VS, Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk verklaarden dinsdag dat de verkiezingen in Syrië "vrij noch eerlijk" zijn, wat Assad direct als onzin betitelde.

Assad is sinds 2000 president van Syrië, na dertig jaar bestuur met eveneens ijzeren hand door zijn vader. De burgeroorlog brak in 2011 uit na protesten tegen het autoritaire bewind. Inmiddels zijn honderdduizenden doden gevallen in het internationaal vertakte conflict. Naar schatting 11 miljoen inwoners zijn ontheemd geraakt, bijna de helft van de bevolking die Syrië had voor het uitbreken van de oorlog.

Meer uit Buitenland

BBC: Georgië gebruikte chemisch wapen uit WOI tegen betogers

TBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.

7 minuten geleden
Burgemeester Seoul aangeklaagd om financieren van peilingen

SEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse OM klaagt de burgemeester van Seoul aan op verdenking van het meermaals financieren van opiniepeilingen. Oh Se-hoon zou in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen van 2021 via een tussenpersoon omgerekend ruim 19.000 euro hebben neergelegd voor de peilingen. Volgens staatspersbureau Yonhap zocht Oh naarstig naar een peiling die liet zien dat hij voor zou staan op zijn rivaal Na Kyung-won.

38 minuten geleden
Analyse: meer baby's in Oeganda met hiv geboren na stop hulp VS

DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.

2 uur geleden
Trump: stop asielbeslissingen gaat lang duren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.

5 uur geleden
VS-gezant Witkoff maandag naar Moskou voor gesprekken Oekraïne

MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.

10 uur geleden
Rubio: gesprekken met Oekraïne productief, maar meer werk nodig

MIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.

12 uur geleden
Commissie: ex-premier Bangladesh gaf opdracht tot moorden in 2009

DHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een ​​gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.

14 uur geleden