Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrische machthebbers bevestigen dat Amerikaan vrijgekomen is

Syrische machthebbers bevestigen dat Amerikaan vrijgekomen is

DAMASCUS/NEW YORK (ANP/AFP) - De nieuwe Syrische leiders hebben bevestigd dat een Amerikaan die uit een Syrische gevangenis zei te zijn ontkomen, inderdaad Travis Timmerman is. Hij werd donderdag aangetroffen in Syrië. Dat was nadat Amerikaanse functionarissen hadden gemeld dat ze berichten hadden ontvangen dat zich een Amerikaan buiten Damascus zou bevinden.

Timmerman sprak met een correspondent van CBS en zei dat hij tijdens de omwenteling begin deze week door gewapende rebellen uit zijn cel was bevrijd. Hij wilde toen op eigen gelegenheid te voet Syrië verlaten. Hij werd zeven maanden geleden opgepakt bij de Libanese grens omdat hij illegaal Syrië zou zijn binnengekomen. Volgens Timmerman is hij goed behandeld.

De beweging Hayat Tahrir al-Sham die de Syrische rebellen domineert, heeft laten weten dat Timmerman vrij is en dat er wordt gezocht naar de Amerikaanse journalist Austin Tice. Tice ging na het uitbreken van de Syrische burgeroorlog in mei 2012 naar Syrië. Hij verdween er eind juli. Er zijn nog beelden verspreid waarop hij geblinddoekt te zien is. De VS nemen aan dat hij door regeringstroepen werd ontvoerd.

Meer uit Buitenland

Alle lichamen geborgen na vliegtuigcrash Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.

11 minuten geleden
Polen en EU sturen aggregaten naar door kou getroffen Oekraïne

WARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.

12 minuten geleden
Denemarken: onderhandelingen met VS kunnen snel beginnen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.

2 uur geleden
Dodental door brand winkelcentrum Pakistan loopt op richting 70

KARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.

3 uur geleden
Spanje sluit zich niet aan bij Trumps Vredesraad

BRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.

6 uur geleden
Trump: Amerikaanse vloot is op weg naar Iran

AIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.

9 uur geleden
Von der Leyen: snel meer investeren in Arctische veiligheid

BRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."

9 uur geleden