Syrische machthebbers bevestigen dat Amerikaan vrijgekomen is
DAMASCUS/NEW YORK (ANP/AFP) - De nieuwe Syrische leiders hebben bevestigd dat een Amerikaan die uit een Syrische gevangenis zei te zijn ontkomen, inderdaad Travis Timmerman is. Hij werd donderdag aangetroffen in Syrië. Dat was nadat Amerikaanse functionarissen hadden gemeld dat ze berichten hadden ontvangen dat zich een Amerikaan buiten Damascus zou bevinden.
Timmerman sprak met een correspondent van CBS en zei dat hij tijdens de omwenteling begin deze week door gewapende rebellen uit zijn cel was bevrijd. Hij wilde toen op eigen gelegenheid te voet Syrië verlaten. Hij werd zeven maanden geleden opgepakt bij de Libanese grens omdat hij illegaal Syrië zou zijn binnengekomen. Volgens Timmerman is hij goed behandeld.
De beweging Hayat Tahrir al-Sham die de Syrische rebellen domineert, heeft laten weten dat Timmerman vrij is en dat er wordt gezocht naar de Amerikaanse journalist Austin Tice. Tice ging na het uitbreken van de Syrische burgeroorlog in mei 2012 naar Syrië. Hij verdween er eind juli. Er zijn nog beelden verspreid waarop hij geblinddoekt te zien is. De VS nemen aan dat hij door regeringstroepen werd ontvoerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.
16 minuten geledenTUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
3 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.
3 uur geleden