Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrische machthebbers bevestigen dat Amerikaan vrijgekomen is

Syrische machthebbers bevestigen dat Amerikaan vrijgekomen is

DAMASCUS/NEW YORK (ANP/AFP) - De nieuwe Syrische leiders hebben bevestigd dat een Amerikaan die uit een Syrische gevangenis zei te zijn ontkomen, inderdaad Travis Timmerman is. Hij werd donderdag aangetroffen in Syrië. Dat was nadat Amerikaanse functionarissen hadden gemeld dat ze berichten hadden ontvangen dat zich een Amerikaan buiten Damascus zou bevinden.

Timmerman sprak met een correspondent van CBS en zei dat hij tijdens de omwenteling begin deze week door gewapende rebellen uit zijn cel was bevrijd. Hij wilde toen op eigen gelegenheid te voet Syrië verlaten. Hij werd zeven maanden geleden opgepakt bij de Libanese grens omdat hij illegaal Syrië zou zijn binnengekomen. Volgens Timmerman is hij goed behandeld.

De beweging Hayat Tahrir al-Sham die de Syrische rebellen domineert, heeft laten weten dat Timmerman vrij is en dat er wordt gezocht naar de Amerikaanse journalist Austin Tice. Tice ging na het uitbreken van de Syrische burgeroorlog in mei 2012 naar Syrië. Hij verdween er eind juli. Er zijn nog beelden verspreid waarop hij geblinddoekt te zien is. De VS nemen aan dat hij door regeringstroepen werd ontvoerd.

Meer uit Buitenland

Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

19 minuten geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

53 minuten geleden
Rutte belt Erdogan over Iran-conflict en bewaken NAVO-zuidflank

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.

54 minuten geleden
Qatar schiet twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.

1 uur geleden
Trump over oorlog met Iran: grote golf moet nog komen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn krijgsmacht Iran aan het raken is, maar "nog niet eens hard". De "grote golf" moet nog komen, aldus Trump tegen CNN. "Die grote komt snel."

1 uur geleden
Israël zegt zeshonderd doelen in Iran te hebben aangevallen

JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël heeft tot nu toe meer dan zeshonderd doelen aangevallen in Iran, meldt het Israëlische leger. Het zou gaan om ruim twintig locaties die gelinkt waren aan Iraanse militaire leiders, zeker 150 raketlanceerinstallaties en meer dan tweehonderd luchtafweersystemen.

2 uur geleden
Frankrijk wil ruimere kernwapenparaplu, ook met Nederland

ÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk wil de beschermende werking van zijn kernwapenarsenaal delen met anderen. Het praat met Nederland en zeven andere Europese landen over "vooruitgeschoven afschrikking", zegt president Emmanuel Macron in een langverwachte toespraak. Deze bondgenoten mogen volgens hem meedoen aan oefeningen met Franse kernwapens. In geval van "crisis" kunnen die wapens ook in de partnerlanden worden gestationeerd.

2 uur geleden