Syrische machthebbers bevestigen dat Amerikaan vrijgekomen is
DAMASCUS/NEW YORK (ANP/AFP) - De nieuwe Syrische leiders hebben bevestigd dat een Amerikaan die uit een Syrische gevangenis zei te zijn ontkomen, inderdaad Travis Timmerman is. Hij werd donderdag aangetroffen in Syrië. Dat was nadat Amerikaanse functionarissen hadden gemeld dat ze berichten hadden ontvangen dat zich een Amerikaan buiten Damascus zou bevinden.
Timmerman sprak met een correspondent van CBS en zei dat hij tijdens de omwenteling begin deze week door gewapende rebellen uit zijn cel was bevrijd. Hij wilde toen op eigen gelegenheid te voet Syrië verlaten. Hij werd zeven maanden geleden opgepakt bij de Libanese grens omdat hij illegaal Syrië zou zijn binnengekomen. Volgens Timmerman is hij goed behandeld.
De beweging Hayat Tahrir al-Sham die de Syrische rebellen domineert, heeft laten weten dat Timmerman vrij is en dat er wordt gezocht naar de Amerikaanse journalist Austin Tice. Tice ging na het uitbreken van de Syrische burgeroorlog in mei 2012 naar Syrië. Hij verdween er eind juli. Er zijn nog beelden verspreid waarop hij geblinddoekt te zien is. De VS nemen aan dat hij door regeringstroepen werd ontvoerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
34 minuten geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
50 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.
2 uur geledenQASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.
2 uur geleden