Syrische luchtvaartmaatschappij hervat vluchten
DAMASCUS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Syrische luchtvaartmaatschappij Syrian Air is woensdag van de luchthaven van Damascus naar Aleppo vertrokken. Het is de eerste commerciële vlucht sinds de val van dictator Bashar al-Assad. Die vluchtte 8 december het land uit vanaf dezelfde luchthaven ten zuidoosten van Damascus.
De Airbus van de staatsonderneming brengt meer dan veertig mensen, onder wie ambtenaren en journalisten naar de ruim driehonderd kilometer noordelijker gelegen tweede stad van het land, Aleppo.
De luchtvaartmaatschappij vliegt als gevolg van westerse sancties al jaren niet meer naar Europa. De buitenlandse bestemmingen van de onderneming zijn in Arabische landen, Iran en Rusland.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
10 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
10 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
11 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
11 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
11 uur geleden