Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrische leider voert gesprekken met Koerden

Syrische leider voert gesprekken met Koerden

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft gesprekken gevoerd met afgevaardigden van de door Koerden geleide Syrische Democratische Krachten (SDF). Volgens persbureau AFP, dat zich baseerde op een anonieme functionaris, zijn de gesprekken "positief" verlopen. Het zou een "voorlopige ontmoeting" zijn geweest, "om de basis te leggen voor toekomstige dialoog", aldus de functionaris.

Het was voor het eerst dat al-Sharaa met Koerdische commandanten sprak sinds zijn strijders begin december president Bashar al-Assad verjoegen. De door de Verenigde Staten gesteunde SDF is sinds november verwikkeld in gevechten met door Turkije gesteunde facties in Noord-Syrië.

Turkije, dat al lang banden heeft met al-Sharaa's groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS), beschuldigt de SDF ervan gelieerd te zijn aan de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), die al veertig jaar een opstand voert tegen de Turkse staat.

Eerder op dinsdag doodden door Turkije gesteunde strijders drie pro-Koerdische veiligheidsmensen in de tweede stad van Syrië, Aleppo, meldde het Syrische Observatorium voor de Rechten van de Mens, een in Engeland gevestigde oorlogsmonitor.

Meer uit Buitenland

Nancy Kissinger op 92-jarige leeftijd overleden

SOUTH KENT (ANP) - Nancy Kissinger, de vrouw van de Amerikaanse oud-minister van Buitenlandse Zaken Henry Kissinger, is donderdag op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt The New York Times, na bekendmaking van haar familie. Ze overleed thuis in South Kent in de staat Connecticut.

1 uur geleden
Minder scheepvaart door Panamakanaal wegens droogte

PANAMA CITY (ANP) - Vanaf volgende maand zal er minder scheepvaartverkeer door het Panamakanaal gaan vanwege de droogte die wordt veroorzaakt door het weerfenomeen El Niño. Dat heeft de Panamakanaal Autoriteit donderdag bekendgemaakt. De strategische waterweg verbindt de Atlantische en de Stille Oceaan met elkaar.

2 uur geleden
Trump wil in 2030 duizend Amerikaanse ruimtelanceringen per jaar

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump wil dat er meer Amerikaanse ruimtelanceringen worden uitgevoerd. Hij ondertekende donderdag een memorandum waarin hij overheidsinstanties opdraagt maatregelen te nemen om tegen 2030 jaarlijks minstens duizend lanceringen mogelijk te maken.

3 uur geleden
Koerdische leider: Koerden vallen weer onder staat Syrië

QAMISHLI (ANP/AFP) - De Syrisch-Koerdische leider Mazloum Abdi heeft gezegd dat de Koerdische autonome instellingen in het land volledig zijn geïntegreerd in de Syrische staat. Er breekt een nieuwe fase aan, volgens Abdi. Dit is een gevolg van onderhandelingen die leidden tot een overeenkomst tussen Damascus en de Koerden, die onder druk hun autonomie opgaven.

6 uur geleden
Noord-Korea schiet reeks raketten af richting Japanse Zee

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft volgens het Zuid-Koreaanse leger meer dan tien ballistische korteafstandraketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Zuid-Korea is volgens het leger "waakzaam en heeft een ferm defensiebeleid samen met de Verenigde Staten. Provocaties kunnen snel worden beantwoord", volgens het leger.

8 uur geleden
Europese landen veroordelen uitbreiding Jeruzalem in bezet gebied

PARIJS/BERLIJN (ANP/RTR) - Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk veroordelen de aankondiging van Israël om de bouw van een nieuw stadsdeel van Jeruzalem op de bezette Westelijke Jordaanoever door te zetten. Premier Rob Jetten meldt op X dat het kabinet zich hierbij aansluit.

8 uur geleden
Iran: Sancties VS zijn misdaad tegen de mensheid

TEHERAN (ANP/AFP) - Teheran noemt de door de VS aangekondigde extra economische sancties tegen Iran "een misdaad tegen de mensheid" en een vorm van "economische terreur". Dat blijkt uit een verklaring van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken, waarover staatsmedia berichten.

9 uur geleden