Syrische leider voert gesprekken met Koerden
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft gesprekken gevoerd met afgevaardigden van de door Koerden geleide Syrische Democratische Krachten (SDF). Volgens persbureau AFP, dat zich baseerde op een anonieme functionaris, zijn de gesprekken "positief" verlopen. Het zou een "voorlopige ontmoeting" zijn geweest, "om de basis te leggen voor toekomstige dialoog", aldus de functionaris.
Het was voor het eerst dat al-Sharaa met Koerdische commandanten sprak sinds zijn strijders begin december president Bashar al-Assad verjoegen. De door de Verenigde Staten gesteunde SDF is sinds november verwikkeld in gevechten met door Turkije gesteunde facties in Noord-Syrië.
Turkije, dat al lang banden heeft met al-Sharaa's groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS), beschuldigt de SDF ervan gelieerd te zijn aan de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), die al veertig jaar een opstand voert tegen de Turkse staat.
Eerder op dinsdag doodden door Turkije gesteunde strijders drie pro-Koerdische veiligheidsmensen in de tweede stad van Syrië, Aleppo, meldde het Syrische Observatorium voor de Rechten van de Mens, een in Engeland gevestigde oorlogsmonitor.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.
46 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De burgemeester van Ankara heeft zijn vertrek aangekondigd bij de oppositiepartij CHP. Mansur Yavaş zet zijn politieke loopbaan voort als onafhankelijk politicus, zo heeft hij aangekondigd op X. Hij geldt als een van de belangrijkste oppositiepolitici van het land.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft tijdens zijn toespraak voor de Verenigde Naties gezegd dat zijn land de afgelopen zeven maanden "slachtoffer van terrorisme" is geweest. De Amerikaanse president Donald Trump sprak dinsdag over Iraanse "terreur", maar volgens Pezeshkian is het juist andersom.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft in zijn bijdrage aan het plenair debat van de Algemene Vergadering van de VN herhaald dat de door Israël bezette Golanhoogten Syrisch zijn en blijven. De omstreden landsdelen, grenzend aan het noorden van Israël, worden al decennia door Israël geclaimd en gelden vandaag de dag als Israëlische bufferzone.
2 uur geledenADDIS ABEBA (ANP/AFP) - Spanningen in het noorden van Ethiopië zijn opnieuw uitgemond in geweld. Rebellen uit de regio Tigray hebben aanvallen uitgevoerd op de aangrenzende regio Afar en de controle over luchthavens overgenomen.
3 uur geleden