Syrische leider voert gesprekken met Koerden
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft gesprekken gevoerd met afgevaardigden van de door Koerden geleide Syrische Democratische Krachten (SDF). Volgens persbureau AFP, dat zich baseerde op een anonieme functionaris, zijn de gesprekken "positief" verlopen. Het zou een "voorlopige ontmoeting" zijn geweest, "om de basis te leggen voor toekomstige dialoog", aldus de functionaris.
Het was voor het eerst dat al-Sharaa met Koerdische commandanten sprak sinds zijn strijders begin december president Bashar al-Assad verjoegen. De door de Verenigde Staten gesteunde SDF is sinds november verwikkeld in gevechten met door Turkije gesteunde facties in Noord-Syrië.
Turkije, dat al lang banden heeft met al-Sharaa's groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS), beschuldigt de SDF ervan gelieerd te zijn aan de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), die al veertig jaar een opstand voert tegen de Turkse staat.
Eerder op dinsdag doodden door Turkije gesteunde strijders drie pro-Koerdische veiligheidsmensen in de tweede stad van Syrië, Aleppo, meldde het Syrische Observatorium voor de Rechten van de Mens, een in Engeland gevestigde oorlogsmonitor.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran heeft de VS al circa 38 miljard dollar (32 miljoen euro) gekost. Dat meldt het van de Amerikaanse regering onafhankelijke Congressional Budget Office (CBO) na vragen vanuit het Amerikaanse Congres.
55 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben afgelopen week in Duitsland op hoog niveau onaangekondigd overleg gehad met landen in het Midden-Oosten. Dat bevestigt de Amerikaanse overheid desgevraagd tegenover persbureau dpa, na berichtgeving van het Amerikaanse Axios. Dat medium meldde eerder op dinsdag dat op een niet nader genoemde plaats in Duitsland werd gesproken met onder meer Israël en Golfstaten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een federale rechtbank in Washington verbiedt het Kennedy Center de naam van president Donald Trump op de gevel te zetten of het bijbehorende plein naar hem te vernoemen. Dat oordeelde de U.S. District Court of Columbia dinsdag, nadat het Democratische Congreslid Joyce Beatty de rechtbank had verzocht een hernieuwde poging tot hernoeming te voorkomen.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft de grenscontroles voor reizigers uit Spanje met nog eens vijftien dagen verlengd, meldt het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De maatregel werd aanvankelijk ingevoerd nadat eind juli tienduizenden mensen vanuit Marokko de Spaanse enclave Ceuta probeerden te bereiken. De Italiaanse premier Giorgia Meloni uitte felle kritiek op hoe Spanje met deze situatie is omgegaan.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Minstens 150 mensen zijn in Istanbul tijdens een pro-lhbtqi-demonstratie opgepakt door de Turkse politie. De demonstranten hadden zich verzameld voor het gerechtshof in Çağlayan, een wijk in Istanbul. De politie hield ze aan voordat ze een persverklaring konden afleggen.
7 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft de onschendbaarheid van de Poolse politicus Grzegorz Braun opgeheven. Hij werd drie weken geleden in Polen aangeklaagd voor het ontkennen van nazi-misdaden, omdat hij openlijk het bestaan van de gaskamers in vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau in twijfel had getrokken, aldus TVP World.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zijn zorgen uitgesproken over schendingen van het internationaal recht bij de berging van lichamen in Gaza. Hij roept Israël op internationale onderzoekers toegang te verlenen tot het gebied, zodat ze kunnen helpen bij het verzamelen van bewijs.
9 uur geleden