Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrische leider voert gesprekken met Koerden

Syrische leider voert gesprekken met Koerden

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft gesprekken gevoerd met afgevaardigden van de door Koerden geleide Syrische Democratische Krachten (SDF). Volgens persbureau AFP, dat zich baseerde op een anonieme functionaris, zijn de gesprekken "positief" verlopen. Het zou een "voorlopige ontmoeting" zijn geweest, "om de basis te leggen voor toekomstige dialoog", aldus de functionaris.

Het was voor het eerst dat al-Sharaa met Koerdische commandanten sprak sinds zijn strijders begin december president Bashar al-Assad verjoegen. De door de Verenigde Staten gesteunde SDF is sinds november verwikkeld in gevechten met door Turkije gesteunde facties in Noord-Syrië.

Turkije, dat al lang banden heeft met al-Sharaa's groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS), beschuldigt de SDF ervan gelieerd te zijn aan de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), die al veertig jaar een opstand voert tegen de Turkse staat.

Eerder op dinsdag doodden door Turkije gesteunde strijders drie pro-Koerdische veiligheidsmensen in de tweede stad van Syrië, Aleppo, meldde het Syrische Observatorium voor de Rechten van de Mens, een in Engeland gevestigde oorlogsmonitor.

Meer uit Buitenland

Tientallen arrestaties in Luik bij studentenprotesten

LUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.

1 uur geleden
Leger VS wijst op systeemfouten bij crash vliegtuig en helikopter

WASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.

2 uur geleden
Meer dan 500 arrestaties bij onderwijsprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.

3 uur geleden
Trump zegt Iran niet aan te vallen voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".

3 uur geleden
Bemanningsleden ISS na bijna acht maanden terug op aarde

HOUSTON (ANP) - Vier bemanningsleden van ruimtestation ISS zijn donderdag teruggekeerd op aarde. De capsule met Jessica Meir (49) en Jack Hathaway (44) uit de Verenigde Staten, de Française Sophie Adenot (44) en de Rus Andrej Fedjaev (45) plonsde gecontroleerd in de Grote Oceaan voor de kust van Californië.

4 uur geleden
Nieuwe aanklachten tegen Maduro om marteling Amerikanen bevestigd

NEW YORK (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben nieuwe aanklachten ingediend tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw. CNN meldde woensdag al op basis van bronnen dat de twee ook vervolgd zouden worden voor de marteling van Amerikaanse gevangenen en dat is nu bevestigd.

4 uur geleden
Kallas verwacht maandag akkoord over EU-missie in Libanon

BEIROET (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag formeel besluiten tot een nieuwe EU-missie in Libanon. Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie in Beiroet. "Deze missie zal een cruciale bijdrage leveren aan de veiligheid in Libanon."

5 uur geleden