
Syrische Koerden nemen vlag van nieuwe leiders over
AYN ISSA/DAMASCUS (ANP/RTR) - Het autonome Koerdische bestuur in het noordoosten van Syrië neemt de Syrische 'rebellenvlag' aan en hijst deze op overheidsgebouwen. De vlag is "een symbool van een nieuw tijdperk" volgens de Koerden. De rebellen die afgelopen weekend het regime van Assad ten val brachten, voeren een groen-wit-zwarte vlag met drie rode sterren. Deze vlag was in gebruik toen Syrië in 1930 onafhankelijk werd.
Van 1958 tot 1961, tijdens de kortstondige unie tussen Syrië en Egypte, voerde Syrië een rood-wit-zwarte vlag, geïnspireerd op die van Egypte. Later werd deze vlag met twee groene sterren vooral geassocieerd met het regime van Hafez en Bashar al-Assad (1970-2024). De Syrische Koerden die in het noordoosten ongeveer een kwart van het land beheersen, hebben deze vlag niet gebruikt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump dankbaar is voor diens deal met NAVO-landen. Die overeenkomst moet ervoor zorgen dat Oekraïne de beschikking krijgt over Amerikaanse luchtverdedigingswapens, raketten en munitie. Ook zette Trump Rusland onder druk om binnen vijftig dagen een "deal" te sluiten met Oekraïne. Anders zouden zware heffingen volgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht dat China en India er bij Rusland op gaan aandringen om serieuzer te gaan onderhandelen met Oekraïne. Als het Kremlin dat blijft weigeren, worden zij immers getroffen door Amerikaanse sancties, stelt Rutte.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De buitenlandchef van de EU heeft voorzichtig positief gereageerd op het ultimatum dat de Amerikaanse president Donald Trump aan Rusland heeft gesteld. Kaja Kallas noemde het tegenover de pers een goede zaak dat Trump een krachtig standpunt inneemt tegenover Rusland. "Aan de andere kant is 50 dagen een erg lange periode als we zien dat er elke dag onschuldige burgers worden gedood."
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Hamas heeft tijdens het moeizaam verlopende overleg over een bestand in de Gazastrook uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die zou een deal in de weg staan. "Netanyahu is bedreven in het dwarsbomen van onderhandelingen en is niet bereid om tot enige overeenkomst te komen", stelt Hamas in een verklaring.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Oekraïne krijgt dankzij een nieuwe wapendeal met de Verenigde Staten "luchtverdedigingswapens, raketten en munitie", zegt NAVO-chef Mark Rutte. Europese landen kopen die van de VS, waarna zij Oekraïne kunnen helpen, zei Rutte op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump. Er zitten in ieder geval de felbegeerde Patriot-luchtverdedigingssystemen bij, zei Trump.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten dreigen Rusland met "heel zware heffingen" als het niet binnen vijftig dagen een "deal" sluit over Oekraïne. De Amerikaanse president Donald Trump is "heel ongelukkig" met de houding van het Kremlin, zei hij tijdens een bezoek van NAVO-chef Mark Rutte.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft op X zijn medeleven betuigd aan de nabestaanden van de mensen die zijn omgekomen bij het vliegtuigongeluk in Southend-on-Sea. Starmer spreekt van "verschrikkelijk nieuws", nadat de Britse politie had bevestigd dat geen van de vier inzittenden de crash heeft overleefd. De piloot en de copiloot waren Nederlanders, aldus het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geleden