Syrische grondwet en parlement drie maanden opgeschort
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische grondwet geldt voorlopig niet. De nieuwe overgangsregering heeft besloten de constitutie en het parlement drie maanden lang buiten spel te zetten, terwijl de machthebbers werken aan de transitie van het regime van dictator Bashar al-Assad naar een nieuwe regering.
Volgens een woordvoerder wordt er een mensenrechtencommissie opgezet die de grondwet gaat onderzoeken. Die commissie moet ook voorstellen voor aanpassingen doen. De huidige grondwet stamt uit 2011 en daarin is de islam niet aangeduid als staatsgodsdienst. De rebellen die Assad verdreven, werden aangevoerd door Hayat Tahrir al-Sham en die beweging is streng islamitisch. De nieuwe regering heeft wel benadrukt alle religies te zullen respecteren.
De Syrische opstandelingen schoven eerder Mohammed al-Bashir naar voren als premier van de overgangsregering en zeiden dat hij in elk geval tot 1 maart zou aanblijven. Volgens de regeringswoordvoerder ligt de prioriteit nu bij het in stand houden van de instituties in Syrië. Komende dinsdag is er weer overleg tussen de nieuwe machthebbers en ministers die onder Assad in het kabinet zaten.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
7 uur geleden