Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrische grondwet en parlement drie maanden opgeschort

Syrische grondwet en parlement drie maanden opgeschort

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische grondwet geldt voorlopig niet. De nieuwe overgangsregering heeft besloten de constitutie en het parlement drie maanden lang buiten spel te zetten, terwijl de machthebbers werken aan de transitie van het regime van dictator Bashar al-Assad naar een nieuwe regering.

Volgens een woordvoerder wordt er een mensenrechtencommissie opgezet die de grondwet gaat onderzoeken. Die commissie moet ook voorstellen voor aanpassingen doen. De huidige grondwet stamt uit 2011 en daarin is de islam niet aangeduid als staatsgodsdienst. De rebellen die Assad verdreven, werden aangevoerd door Hayat Tahrir al-Sham en die beweging is streng islamitisch. De nieuwe regering heeft wel benadrukt alle religies te zullen respecteren.

De Syrische opstandelingen schoven eerder Mohammed al-Bashir naar voren als premier van de overgangsregering en zeiden dat hij in elk geval tot 1 maart zou aanblijven. Volgens de regeringswoordvoerder ligt de prioriteit nu bij het in stand houden van de instituties in Syrië. Komende dinsdag is er weer overleg tussen de nieuwe machthebbers en ministers die onder Assad in het kabinet zaten.

Meer uit Buitenland

Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

3 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

6 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

7 uur geleden
Kyiv: Rusland heeft paasbestand al honderden keren geschonden

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.

7 uur geleden
Media Iran: zaterdagavond of zondag nieuwe gespreksronde met VS

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.

8 uur geleden
Meer dan 2000 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.

9 uur geleden
Honderden arrestaties bij pro-Palestijns protest Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.

9 uur geleden