Syrische buitenlandminister zoekt steun Rusland bij bezoek Moskou
MOSKOU (ANP/AFP) - De Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani is op bezoek in Moskou en zei dat de nieuwe Syrische regering Rusland "aan onze kant wil hebben". Zijn Russische collega Sergej Lavrov zei dat Rusland klaarstaat om Syrië bij de wederopbouw te helpen. Hij hoopt dat de Syrische president Ahmed al-Sharaa 15 oktober naar een top van Rusland en de Arabische Liga komt.
Al-Shaibani zei dat zijn bezoek aan Moskou is bedoeld "om een noodzakelijke discussie te voeren gebaseerd op de lessen uit het verleden, en om de toekomst te formuleren".
Rusland was bondgenoot van het regime van de familie Assad sinds Hafez al-Assad in 1970 aan de macht kwam. Zijn zoon Bashar werd in december door een coalitie van radicale islamitische strijders ten val gebracht. Dat was nadat vanaf 2015 Russische troepen waren ingezet om de ondergang van Assads regime in de burgeroorlog te voorkomen. Assad vluchtte in december naar Rusland. Rusland heeft nog militaire bases in Syrië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
6 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
9 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
10 uur geleden