Syrische buitenlandminister zoekt steun Rusland bij bezoek Moskou
MOSKOU (ANP/AFP) - De Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani is op bezoek in Moskou en zei dat de nieuwe Syrische regering Rusland "aan onze kant wil hebben". Zijn Russische collega Sergej Lavrov zei dat Rusland klaarstaat om Syrië bij de wederopbouw te helpen. Hij hoopt dat de Syrische president Ahmed al-Sharaa 15 oktober naar een top van Rusland en de Arabische Liga komt.
Al-Shaibani zei dat zijn bezoek aan Moskou is bedoeld "om een noodzakelijke discussie te voeren gebaseerd op de lessen uit het verleden, en om de toekomst te formuleren".
Rusland was bondgenoot van het regime van de familie Assad sinds Hafez al-Assad in 1970 aan de macht kwam. Zijn zoon Bashar werd in december door een coalitie van radicale islamitische strijders ten val gebracht. Dat was nadat vanaf 2015 Russische troepen waren ingezet om de ondergang van Assads regime in de burgeroorlog te voorkomen. Assad vluchtte in december naar Rusland. Rusland heeft nog militaire bases in Syrië.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
48 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
2 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
3 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
6 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
7 uur geleden