Syrisch observatorium: Rusland intensiveert aanvallen in Syrië
ALEPPO (ANP/DPA/AFP) - Rusland, bondgenoot van de Syrische president Bashar al Assad, heeft zijn luchtaanvallen geïntensiveerd op gebieden in Syrië waar rebellen de afgelopen dagen terreinwinst hebben geboekt. Dat meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De aanvallen zouden zich richten op steden en dorpen in de provincies Idlib en Hama en de stad Aleppo.
Volgens het Observatorium zijn door de aanvallen van zondag acht burgers omgekomen in de stad Idlib, waar een vluchtelingenkamp het doelwit was. Onder de slachtoffers zouden ook twee kinderen zijn. Vijftig burgers raakten gewond.
In een telefoongesprek met zijn ambtgenoot uit de Verenigde Arabische Emiraten zei Assad zaterdag dat Syrië zich blijft "verdedigen tegenover alle terroristen en hun medestanders, en het in staat is om met de hulp van zijn bondgenoten en vrienden hen te verslaan".
Waarnemingsorganisatie
"De Russen zijn sinds gisteravond niet gestopt met bombarderen op alle fronten", zegt Rami Abdel-Rahman, hoofd van het Observatorium. Volgens de in Engeland gevestigde waarnemingsorganisatie hebben de rebellen de controle over bijna heel Aleppo. Het Syrische regeringsleger maakte zaterdag bekend zich tijdelijk uit de stad terug te trekken om zich voor te bereiden op een tegenoffensief.
De rebellen worden geleid door Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Deze jihadistische groep wordt beschouwd als een van de krachtigste gewapende milities in het noordwesten van Syrië. Het geweld dat woensdag uitbrak, geldt als een aanzienlijke escalatie in de Syrische burgeroorlog. Assad kreeg de afgelopen jaren door rebellen bezette gebieden terug met hulp van bondgenoten Rusland en Iran.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte kijkt ernaar uit om samen te werken met het nieuwe bewind in Hongarije, dat een einde maakte aan zestien jaar Orbán. Rutte heeft zondagavond meteen met aankomend premier Péter Magyar gebeld, laat hij weten.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Een centrum van het Rode Kruis in de Libanese stad Tyre is maandag aangevallen, zegt de hulporganisatie. Volgens het Libanese staatspersbureau NNA viel daarbij een dode en raakten voertuigen van het Rode Kruis beschadigd. Het Internationale Comité van het Rode Kruis zegt in een reactie zich zorgen te maken over de aanvallen op hulpverleners. Zondag kwam een vrijwilliger van de organisatie om het leven door een aanval van een Israëlische drone.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar stuurt na zijn verkiezingsoverwinning aan op een aanpassing van de grondwet. Hij wil dat premiers in de toekomst maximaal twee ambtstermijnen kunnen krijgen. Magyar verklaarde dat op een persconferentie nadat hij met zijn Tisza-partij de nationalistische premier Viktor Orbán had verslagen na zestien jaar aan de macht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zeevaarders gewaarschuwd voor de aanstaande maritieme blokkade in het Midden-Oosten. Die geldt voor schepen uit alle landen en wordt om 16.00 uur Nederlandse tijd ingesteld in de Golf van Oman en de Arabische Zee, ten oosten van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.
3 uur geledenALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.
4 uur geleden