Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrisch observatorium: Rusland intensiveert aanvallen in Syrië

Syrisch observatorium: Rusland intensiveert aanvallen in Syrië

ALEPPO (ANP/DPA/AFP) - Rusland, bondgenoot van de Syrische president Bashar al Assad, heeft zijn luchtaanvallen geïntensiveerd op gebieden in Syrië waar rebellen de afgelopen dagen terreinwinst hebben geboekt. Dat meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De aanvallen zouden zich richten op steden en dorpen in de provincies Idlib en Hama en de stad Aleppo.

Volgens het Observatorium zijn door de aanvallen van zondag acht burgers omgekomen in de stad Idlib, waar een vluchtelingenkamp het doelwit was. Onder de slachtoffers zouden ook twee kinderen zijn. Vijftig burgers raakten gewond.

In een telefoongesprek met zijn ambtgenoot uit de Verenigde Arabische Emiraten zei Assad zaterdag dat Syrië zich blijft "verdedigen tegenover alle terroristen en hun medestanders, en het in staat is om met de hulp van zijn bondgenoten en vrienden hen te verslaan".

Waarnemingsorganisatie

"De Russen zijn sinds gisteravond niet gestopt met bombarderen op alle fronten", zegt Rami Abdel-Rahman, hoofd van het Observatorium. Volgens de in Engeland gevestigde waarnemingsorganisatie hebben de rebellen de controle over bijna heel Aleppo. Het Syrische regeringsleger maakte zaterdag bekend zich tijdelijk uit de stad terug te trekken om zich voor te bereiden op een tegenoffensief.

De rebellen worden geleid door Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Deze jihadistische groep wordt beschouwd als een van de krachtigste gewapende milities in het noordwesten van Syrië. Het geweld dat woensdag uitbrak, geldt als een aanzienlijke escalatie in de Syrische burgeroorlog. Assad kreeg de afgelopen jaren door rebellen bezette gebieden terug met hulp van bondgenoten Rusland en Iran.

Meer uit Buitenland

NAVO-landen willen geen vast percentage aan Oekraïnesteun leveren

BRUSSEL (ANP) - De Europese NAVO-landen weigeren af te spreken elk een vaste bijdrage vrij te maken voor de steun aan Oekraïne, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij had "gedurfd" voorgesteld dat ze 0,25 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) voortaan aan Oekraïne zouden besteden, maar daar is te weinig steun voor.

3 minuten geleden
Opvarenden flotilla naar Ashdod gebracht

DEN HAAG (ANP) - De door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla worden naar de Israëlische havenstad Ashdod gebracht. Een woordvoerster van de Nederlandse delegatie bevestigt berichtgeving van de NOS dat ze dat te horen hebben gekregen van internationale organisaties en het ministerie van Buitenlandse Zaken.

6 minuten geleden
Oekraïne krijgt eerste 3,2 miljard van EU-lening uitbetaald

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt binnenkort de eerste uitbetaling van de EU-lening van 90 miljard, meldt de Europese Commissie. Het gaat om 3,2 miljard euro, dat voor 1 juli wordt uitbetaald.

10 minuten geleden
Frankrijk ziet geen bewijs van mijnen in Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog niet vastgesteld dat er mijnen zijn gelegd in de Straat van Hormuz. Dat zei minister van Defensie Catherine Vautrin tegen radiozender France Info. "Op dit moment heb ik geen zekerheid over dit onderwerp, maar we bereiden ons in ieder geval voor op de mogelijke noodzaak om mijnen te ruimen."

49 minuten geleden
Xi en Poetin halen banden verder aan: meer samenwerking

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin hebben in Beijing de banden tussen hun landen verder aangehaald met nieuwe samenwerkingsdocumenten. Ze zeiden daarnaast dat de relatie tussen hun landen van zeer hoog niveau was.

55 minuten geleden
Inwoners Vilnius opgeroepen te schuilen vanwege dronemelding

VILNIUS (ANP) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.

1 uur geleden
NYT: VS en Israël wilden Iraanse hardliner als leider installeren

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.

2 uur geleden