Syrisch observatorium: Rusland intensiveert aanvallen in Syrië
ALEPPO (ANP/DPA/AFP) - Rusland, bondgenoot van de Syrische president Bashar al Assad, heeft zijn luchtaanvallen geïntensiveerd op gebieden in Syrië waar rebellen de afgelopen dagen terreinwinst hebben geboekt. Dat meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De aanvallen zouden zich richten op steden en dorpen in de provincies Idlib en Hama en de stad Aleppo.
Volgens het Observatorium zijn door de aanvallen van zondag acht burgers omgekomen in de stad Idlib, waar een vluchtelingenkamp het doelwit was. Onder de slachtoffers zouden ook twee kinderen zijn. Vijftig burgers raakten gewond.
In een telefoongesprek met zijn ambtgenoot uit de Verenigde Arabische Emiraten zei Assad zaterdag dat Syrië zich blijft "verdedigen tegenover alle terroristen en hun medestanders, en het in staat is om met de hulp van zijn bondgenoten en vrienden hen te verslaan".
Waarnemingsorganisatie
"De Russen zijn sinds gisteravond niet gestopt met bombarderen op alle fronten", zegt Rami Abdel-Rahman, hoofd van het Observatorium. Volgens de in Engeland gevestigde waarnemingsorganisatie hebben de rebellen de controle over bijna heel Aleppo. Het Syrische regeringsleger maakte zaterdag bekend zich tijdelijk uit de stad terug te trekken om zich voor te bereiden op een tegenoffensief.
De rebellen worden geleid door Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Deze jihadistische groep wordt beschouwd als een van de krachtigste gewapende milities in het noordwesten van Syrië. Het geweld dat woensdag uitbrak, geldt als een aanzienlijke escalatie in de Syrische burgeroorlog. Assad kreeg de afgelopen jaren door rebellen bezette gebieden terug met hulp van bondgenoten Rusland en Iran.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.
40 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán brengt deze vrijdag nog een bezoek aan de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij wil praten over de olie- en gasleveringen aan Hongarije en over mogelijke vredesinspanningen voor de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
58 minuten geledenSONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 87 doden gevallen door de overstromingen.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
6 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
6 uur geleden