Syrisch observatorium: Rusland intensiveert aanvallen in Syrië
ALEPPO (ANP/DPA/AFP) - Rusland, bondgenoot van de Syrische president Bashar al Assad, heeft zijn luchtaanvallen geïntensiveerd op gebieden in Syrië waar rebellen de afgelopen dagen terreinwinst hebben geboekt. Dat meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De aanvallen zouden zich richten op steden en dorpen in de provincies Idlib en Hama en de stad Aleppo.
Volgens het Observatorium zijn door de aanvallen van zondag acht burgers omgekomen in de stad Idlib, waar een vluchtelingenkamp het doelwit was. Onder de slachtoffers zouden ook twee kinderen zijn. Vijftig burgers raakten gewond.
In een telefoongesprek met zijn ambtgenoot uit de Verenigde Arabische Emiraten zei Assad zaterdag dat Syrië zich blijft "verdedigen tegenover alle terroristen en hun medestanders, en het in staat is om met de hulp van zijn bondgenoten en vrienden hen te verslaan".
Waarnemingsorganisatie
"De Russen zijn sinds gisteravond niet gestopt met bombarderen op alle fronten", zegt Rami Abdel-Rahman, hoofd van het Observatorium. Volgens de in Engeland gevestigde waarnemingsorganisatie hebben de rebellen de controle over bijna heel Aleppo. Het Syrische regeringsleger maakte zaterdag bekend zich tijdelijk uit de stad terug te trekken om zich voor te bereiden op een tegenoffensief.
De rebellen worden geleid door Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Deze jihadistische groep wordt beschouwd als een van de krachtigste gewapende milities in het noordwesten van Syrië. Het geweld dat woensdag uitbrak, geldt als een aanzienlijke escalatie in de Syrische burgeroorlog. Assad kreeg de afgelopen jaren door rebellen bezette gebieden terug met hulp van bondgenoten Rusland en Iran.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.
47 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
7 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
11 uur geleden