Syriërs protesteren in Den Haag tegen kabinetsplannen
DEN HAAG (ANP) - Enkele honderden Syriërs zijn zondagmiddag op de Lange Voorhout in Den Haag samengekomen om te protesteren tegen de plannen van het kabinet om delen van Syrië veilig te verklaren. Volgens de organisatie, Vrije Syriërs Nederland, is het absoluut niet veilig in Syrië zolang Bashar Assad daar aan de macht is. "Wij zijn geen gelukszoekers", zo klinkt het. "Terugkeren naar Syrië betekent terugkeren naar de hel."
De demonstranten zwaaien met vlaggen van de Syrische revolutie en er hangen borden met teksten als 'Zolang Assad nog regeert, is er geen Syriër die terugkeert' en 'Veilig is het niet met een dictator aan de top'. Een van de organisatoren stelt dat de meeste aanwezigen liever in Syrië waren gebleven. "Wij zijn hier niet gekomen om jullie huizen af te pakken. We hebben geen andere veilige plek om heen te gaan. Wanneer Assad weg is, gaan mensen terug naar hun eigen huis en familie."
Na de start op de Lange Voorhout is de menigte begonnen aan een mars richting de Laan van Reagan en Gorbatsjov, vlak bij station Den Haag Centraal. Ze worden daarbij begeleid door de politie, die zondagmiddag in groten getale op de been is in de Haagse binnenstad.
Onder anderen Tweede Kamerlid Anne-Marijke Podt (D66) en DENK-leider Stephan van Baarle spraken de demonstranten toe. De angst en woede van de betogers kunnen ze zich voorstellen. De politiek "mag haar ogen niet sluiten" voor de verhalen over wat in Syrië gaande is, zei Podt. Van Baarle verweet de regeringspartijen al eerder dat die "spelen met mensenlevens".
Het kabinet wil als het maar enigszins mogelijk is delen van Syrië als veilig aanmerken zodat het Syriërs kan terugsturen. Maar dat kan alleen als ambtenaren oordelen dat het inderdaad veilig is, tekende premier Dick Schoof vrijdag aan. Om mensen te kunnen uitzetten, zal Nederland ook weer contacten moeten aanknopen met het Syrische regime waarmee het alle betrekkingen heeft verbroken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
4 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
1 dag geleden