Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syriër opgepakt voor plannen aanslag in Duitsland

Syriër opgepakt voor plannen aanslag in Duitsland

HAMBURG (ANP) - De Duitse politie heeft in Hamburg een 28-jarige Syriër gearresteerd op verdenking van het plannen van een islamistische aanslag. Agenten hebben in de vroege ochtend doorzoekingen verricht en de man aangehouden, melden politie en justitie. Zijn vier jaar jongere broer die in Kempten woont, zou hebben geholpen met de planning en de man hebben aangemoedigd.

De twee Syrische staatsburgers zouden uit radicaal-islamitische en jihadistische motieven een aanslag met een zelfgemaakte explosievengordel hebben willen plegen op burgerdoelen. Ze hadden volgens de politie geen specifiek doelwit uitgekozen.

De 28-jarige hoofdverdachte uit Hamburg zou via onlineplatforms als eBay grondstoffen voor de productie van explosief materiaal hebben ingekocht. De rechtbank in Hamburg had een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd omdat hij terrorisme zou financieren.

In Hamburg en Kempten zijn panden doorzocht, ook bij contactpersonen van de verdachte. De politie heeft bewijsmateriaal, waaronder chemische stoffen, in beslag genomen. In totaal waren zo'n 250 politieagenten betrokken bij de actie.

Meer uit Buitenland

Dodental aanvallen Gazastrook stijgt: tientallen mensen gedood

GAZA (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn opnieuw tientallen mensen om het leven gekomen door Israëlische aanvallen, meldt de burgerbescherming in het gebied. Die stelde een eerder dodental bij naar 52.

35 minuten geleden
EU maakt afspraak met Israël over toelaten humanitaire hulp Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afspraken gemaakt met Israël over het toelaten van meer humanitaire hulp aan Gaza, meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Deze deal betekent dat er meer grensovergangen worden geopend, dat er vrachtwagens met hulpgoederen en voedsel Gaza binnenkomen, dat de vitale infrastructuur wordt hersteld en dat hulpverleners worden beschermd", schrijft Kallas op X.

1 uur geleden
Motie van wantrouwen tegen Von der Leyen weggestemd

STRAATSBURG (ANP) - De motie van wantrouwen tegen voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is met een ruime meerderheid van het Europees Parlement verworpen. In de stemming van donderdag stemden 360 Europarlementariërs tegen en 175 voor de motie.

1 uur geleden
VK en Frankrijk gaan nucleaire samenwerking versterken

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk hebben afgesproken dat ze nauwer gaan samenwerken om vijanden met hun kernwapens af te schrikken. De twee naties blijven onafhankelijk opereren, maar zullen gezamenlijk reageren op "extreme dreiging" voor Europa. Ze willen overbrengen dat Europese bondgenoten op steun kunnen rekenen van de enige twee Europese kernmachten.

1 uur geleden
Von der Leyen gaat met gemak motie van wantrouwen overleven

STRAATSBURG (ANP) - De motie van wantrouwen tegen voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zal later donderdag met een ruime meerderheid van het Europees Parlement worden verworpen. De sociaaldemocraten (S&D), de op een na grootste fractie, gaan ook tegenstemmen.

2 uur geleden
Meer opvarenden gered van vrachtschip dat zonk na Houthi-aanval

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Na een Houthi-aanval op vrachtschip Eternity C zijn nog eens vier opvarenden uit zee gehaald. Dat betekent dat nu in totaal tien mensen zijn gered, meldt EU-missie Aspides. Het lijkt erop dat de aanvallers ook een aantal opvarenden vasthouden.

2 uur geleden
Opnieuw veel doden gemeld bij nachtelijke aanvallen in Gazastrook

RAFAH (ANP/AFP) - Zeker 23 mensen zijn om het leven gekomen bij nachtelijke Israëlische bombardementen op de Gazastrook, meldt de burgerbescherming in het gebied. Onder de slachtoffers zouden acht kinderen zijn.

3 uur geleden