
Syrië ziet Israëlische aanval op paleis als gevaarlijke escalatie
DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië ziet de Israëlische luchtaanval bij het presidentiële paleis in Damascus als een "gevaarlijke escalatie". Volgens president Ahmed al-Sharaa valt Israël daarmee de Syrische eenheid aan.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei eerder dat de beschieting bedoeld was als "duidelijk signaal aan het Syrische regime". Na enkele dagen van dodelijke gevechten tussen groepen die banden hebben met de regering en de druzengemeenschap, zou Israël nu de druzen als religieuze minderheid willen beschermen.
Israël heeft buurland Syrië vaker aangevallen sinds Al-Sharaa in december de macht overnam van de verdreven dictator Bashar al-Assad. Netanyahu zegt hem niet te vertrouwen, omdat hij een jihadistisch verleden heeft en Israëlische functionarissen roepen op om Syrië verzwakt en gedecentraliseerd te houden.
Volgens Israël werd een gebied nabij het presidentiële paleis in de Syrische hoofdstad Damascus geraakt. Het is niet duidelijk hoe groot de schade is en of er slachtoffers zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn minister van Justitie Pam Bondi zaterdag via sociale media opgedragen zijn politieke vijanden te vervolgen. In een post op Truth Social met de aanhef "Pam" zei hij: "We kunnen niet langer wachten, er moet nu gerechtigheid komen."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer kondigt volgens omroep BBC zondagmiddag aan dat het Verenigd Koninkrijk de Palestijnse staat erkent. Het VK deelde in juli mee de Palestijnse staat officieel te zullen erkennen als Israël de strijd in Gaza niet zou staken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De restricties die het Amerikaanse ministerie van Defensie gaat opleggen aan journalisten, worden uit uiteenlopende hoeken bekritiseerd. Zo noemde de Republikeinse afgevaardigde Don Bacon de nieuwe regels "zo dom dat ik bijna niet kan geloven dat dit echt is."
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zal niet meer meewerken met de internationale atoomwaakhond IAEA als het land weer internationale sancties worden opgelegd. Dat zou een streep zetten door de pogingen om weer IAEA-inspecteurs toe te laten, waarschuwt de nationale veiligheidsraad van Iran.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen denkt alle Russische drones die vorige week zijn luchtruim binnendrongen te hebben gevonden. De laatste werd gevonden in het noordoosten van het land, zegt het plaatselijke Openbaar Ministerie.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Na recent gemelde schendingen van het NAVO-luchtruim willen Polen en Roemenië snel gaan werken met een Turks luchtafweersysteem. Het gaat om een geavanceerd verkenningssysteem dat Turkije in 2022 heeft gepresenteerd en Merops heet (Multispectral Extended Range Optical Sight). Het Duitse persbureau dpa meldt dat er "met hulp van Oekraïne" trainingen met het Turkse systeem worden georganiseerd.
15 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Het Israëlische offensief in Gaza-stad heeft zaterdag tientallen levens gekost. Hulpverleners melden dat minstens 31 doden zijn gevallen in de stad. In de hele Gazastrook zouden 47 mensen zijn gedood op zaterdag.
16 uur geleden