Syrië woest om nieuwe sancties VS
DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft woedend gereageerd op nieuwe Amerikaanse sancties tegen bedrijven en machtige functionarissen. Het Syrische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de strafmaatregelen die zijn genomen door Washington strijdig zijn met het internationale recht.
De sancties treffen 39 bedrijven en personen, onder wie de Syrische leider Bashar al-Assad en zijn echtgenote Asma. Ook kunnen buitenlandse partijen die zaken doen met het regime worden gestraft door Washington. Dat houdt het regime van Assad verantwoordelijk voor ernstige mensenrechtenschendingen.
De strafmaatregelen zijn een nieuwe klap voor Assad. Die lijkt na een jarenlange burgeroorlog weliswaar militair aan de winnende hand te zijn, maar wordt ook geconfronteerd met grote economische problemen. De VS hebben al duidelijk gemaakt de economische duimschroeven nog verder te willen aandraaien.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft boos gereageerd op de houding van enkele Italiaanse vakbondsmensen bij de herdenking in België van de grootste mijnramp uit de Belgische geschiedenis. Daarbij kwamen in Marcinelle op 8 augustus 1956 262 mensen om, onder wie 136 Italianen.
1 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/DPA) - Een drone is in het grensgebied tussen Bulgarije en Roemenië ontploft, meldt de Bulgaarse minister-president Rumen Radev. In dat gebied loopt ook de Trans-Balkanpijplijn, die gas vervoert tussen Turkije en Oekraïne. Volgens Radev kwam de drone zijn land binnen vanuit Roemenië.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met de benoeming van Todd Blanche als minister van Justitie. Democraten verzetten zich tegen de benoeming, omdat Blanche volgens hen door president Donald Trump ingezet zou worden om achter politieke tegenstanders aan te gaan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorlopige wet aangenomen om te voorkomen dat er nog voor de verkiezingen in november een zogenoemde shutdown komt. Er moeten nu afspraken gemaakt worden met het Huis van Afgevaardigden, dat eerder met een eigen plan kwam. Als dat niet lukt, worden vanaf 30 september veel overheidsdiensten stilgelegd omdat er geen geld meer beschikbaar is.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft naar eigen zeggen een fabriek van de Oekraïense wapenproducent Fire Point aangevallen. Er zou een locatie getroffen zijn waar onderdelen en koppen voor de kruisraket Flamingo gemaakt worden. Ook werd bij Kyiv een olieopslag getroffen die volgens Rusland werd gebruikt om brandstof te leveren aan de Oekraïense krijgsmacht.
3 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Zes vrijwilligers hebben vrijdag in Keulen een honderddaags isolatieonderzoek in krappe, kunstmatig verlichte omstandigheden afgerond. Het onderzoek vond plaats ter voorbereiding op toekomstige ruimtemissies.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn voornemens de nieuwe Colombiaanse president Abdelardo de la Espriella te steunen met 1 miljard dollar (865 miljoen euro). Het geld is bedoeld voor veiligheidsmaatregelen, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring.
6 uur geleden