Syrië verwerpt rapport over chemische aanvallen
DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft boos gereageerd op een rapport waarin het verantwoordelijk wordt gehouden voor chemische aanvallen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken verweet de internationale onderzoekers de waarheid te verdraaien.
Experts van de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) stelden deze week dat de Syrische luchtmacht in 2017 de plaats al-Lataminah bestookte. Daarbij zou chloorgas en het zenuwgas sarin zijn gebruikt.
In Syrië woedt al een decennium een bloedige burgeroorlog. Het regime van de Syrische leider Bashar al-Assad en zijn bondgenoot Rusland hebben steeds ontkend chemische wapens te gebruiken. Ze verwijten opstandelingen dergelijke aanvallen in scène te zetten.
Misleidend
Het Syrische ministerie zei donderdag dat het OPCW-rapport "misleidend" is. De waarheid is verdraaid om de Syrische regering in een kwaad daglicht te stellen, aldus het departement.
De VS stelden eerder dat het rapport juist laat zien dat het Assad-regime "geen enkel respect heeft voor mensenlevens". Minister van Buitenlands Zaken Mike Pompeo zei dat "geen enkele hoeveelheid desinformatie" van Iran en Rusland het feit kan verbergen dat Syrië tal van aanvallen met chemische wapens heeft uitgevoerd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een vijfpuntenplan opgesteld om sneller en flexibeler te kunnen optreden tegen de plotselinge aankomst van grote aantallen asielzoekers, zoals deze zomer in de Spaanse exclave Ceuta. Doel van het plan is het versterken van de veiligheid van de EU-buitengrenzen.
25 minuten geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Gewelddadige protesten door kolonisten hebben in Israël tot ophef geleid. Een honderdtal mensen probeerde op de Westelijke Jordaanoever te verhinderen dat een Palestijns gezin kon terugkeren naar hun woning. De Israëlische autoriteiten melden dat kolonisten met stenen gooiden en wegen blokkeerden. Drie agenten raakten gewond.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte roept op kalm te blijven na een reeks waarschuwingen over Russische plannen om Europa met sabotage en ondermijning schade toe te brengen of zelfs militair aan te vallen. Rusland staat er niet goed voor en weet dat het land het aflegt tegen de NAVO, verzekert Rutte.
59 minuten geledenLILLE/PARIJS (ANP) - Politie en scholieren zijn onder meer in het centrum van Lille slaags geraakt naar aanleiding van een nationale protestdag uitgeroepen door een Franse scholierenbond. Die heeft opgeroepen middelbare scholen te blokkeren.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International beschuldigt de Malinese strijdkrachten en het Russische huurlingenleger Wagner van oorlogsmisdaden. Die zijn gepleegd tijdens gezamenlijke operaties in het Afrikaanse land tussen 2023 en 2025, staat in een rapport.
2 uur geledenTALLINN (ANP/AFP) - De brandstichting bij een Estse fabrikant van onbemande militaire voertuigen vorige maand was het werk van Rusland, concludeert de Estse inlichtingendienst. De dienst spreekt in een verklaring op X van een "welbewuste en geplande daad" van Russische veiligheidsdiensten. Estland zegt de Russische vertegenwoordiger in het land te ontbieden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt infrastructuur in de regio aan te vallen als de veiligheid van het land niet gegarandeerd wordt. Dit meldden Iraanse staatsmedia.
3 uur geleden