
Syrië: opnieuw raketaanval door Israël
HOMS (ANP/RTR) - Israël heeft volgens het Syrische leger in de nacht van zaterdag op zondag een raketaanval uitgevoerd, waarbij meerdere raketten in de buurt van de stad Homs terechtkwamen. Daarbij zou schade zijn ontstaan, maar er vielen volgens staatsmedia geen gewonden. Syrië zegt de meeste raketten die in de aanval werden gebruikt, te hebben onderschept.
Israël heeft niet gereageerd op de beschuldiging, maar een Israëlische militaire woordvoerder meldde zaterdag op Twitter dat een luchtafweerraket die vanuit Syrië richting Israël werd gelanceerd, in de lucht was geëxplodeerd. Het is niet duidelijk of de twee aanvallen met elkaar te maken hadden.
Het Israëlische leger heeft de afgelopen maanden geregeld aanvallen uitgevoerd op Syrische luchthavens en legerbases, om het gebruik van Iran van die faciliteiten te verstoren. De invloed van Teheran in Syrië is gegroeid sinds het steun uitsprak voor president Bashar al-Assad in de burgeroorlog die in 2011 begon. Aan Iran gelieerde strijders, waaronder Hezbollah, heersen nu in gebieden in Oost-, Zuid- en Noordwest-Syrië en in verschillende buitenwijken rond hoofdstad Damascus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op sociale media dat Israël heeft ingestemd met "de noodzakelijke voorwaarden om een staakt-het-vuren van 60 dagen in Gaza te voltooien. Gedurende deze tijd zullen we met alle partijen samenwerken om de oorlog te beëindigen", aldus Trump.
35 minuten geledenFLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.
7 uur geledenMOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.
10 uur geledenWERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.
12 uur geleden