Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Syrië ontvangt eerste lading Russische coronavaccins'

'Syrië ontvangt eerste lading Russische coronavaccins'

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een eerste lading ontvangen van Russische Spoetnik V-vaccins. Dat liet liet de Syrische ambassadeur in Rusland weten aan persbureau Interfax.

Diplomaat Riad Haddad vertelde niet hoe groot de lading vaccins was. Hij zei wel dat artsen en topfiguren tot de eerste mensen behoorden die het middel kregen. Interfax berichtte aanvankelijk dat ook de Syrische leider Bashar al-Assad was ingeënt, maar kwam daar later op terug. Hij liep het virus eerder dit jaar al op en zou na enkele weken zijn hersteld.

De coronapandemie was voor Syriërs een nieuwe klap na de jarenlange burgeroorlog in hun land. Dat kampt met grote economische problemen en dat heeft ook gevolgen voor de strijd tegen het virus. Hulpverleners waarschuwden eerder dit jaar dat coronapatiënten door brandstoftekorten bijvoorbeeld niet opgehaald konden worden door ambulances.

Moskou, een bondgenoot van het Assad-regime, stelde de Syriërs meer vaccins in het vooruitzicht. Onderminister van Buitenlandse Zaken Mikhail Bogdanov zei dat die worden geleverd als daar vraag naar is en als het haalbaar is. "We helpen al onze vrienden", zei de bestuurder volgens Interfax.

Meer uit Buitenland

Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

4 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

5 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

8 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

9 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

9 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

17 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

17 uur geleden