Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Syrië ontvangt eerste lading Russische coronavaccins'

'Syrië ontvangt eerste lading Russische coronavaccins'

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een eerste lading ontvangen van Russische Spoetnik V-vaccins. Dat liet liet de Syrische ambassadeur in Rusland weten aan persbureau Interfax.

Diplomaat Riad Haddad vertelde niet hoe groot de lading vaccins was. Hij zei wel dat artsen en topfiguren tot de eerste mensen behoorden die het middel kregen. Interfax berichtte aanvankelijk dat ook de Syrische leider Bashar al-Assad was ingeënt, maar kwam daar later op terug. Hij liep het virus eerder dit jaar al op en zou na enkele weken zijn hersteld.

De coronapandemie was voor Syriërs een nieuwe klap na de jarenlange burgeroorlog in hun land. Dat kampt met grote economische problemen en dat heeft ook gevolgen voor de strijd tegen het virus. Hulpverleners waarschuwden eerder dit jaar dat coronapatiënten door brandstoftekorten bijvoorbeeld niet opgehaald konden worden door ambulances.

Moskou, een bondgenoot van het Assad-regime, stelde de Syriërs meer vaccins in het vooruitzicht. Onderminister van Buitenlandse Zaken Mikhail Bogdanov zei dat die worden geleverd als daar vraag naar is en als het haalbaar is. "We helpen al onze vrienden", zei de bestuurder volgens Interfax.

Meer uit Buitenland

Mediamagnaat Jimmy Lai opnieuw veroordeeld

HONGKONG (ANP) - De Brits-Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai is maandag door het Hooggerechtshof van Hongkong schuldig bevonden aan samenzwering met buitenlandse mogendheden en het publiceren van opruiend materiaal. De veroordeling valt onder de nationale veiligheidswet die China in 2020 aan Hongkong oplegde en kan uitmonden in een levenslange gevangenisstraf.

1 uur geleden
Australische premier wil strengere wapenwetten

SYDNEY (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft maandag gepleit voor strengere wapenwetten, een dag nadat bij een aanslag op een joodse viering bij Bondi Beach bij Sydney vijftien mensen om het leven kwamen.

1 uur geleden
Twee doden in huis van regisseur Rob Reiner in LA

LOS ANGELES (ANP) - In het huis van de Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner in Los Angeles zijn zondag twee mensen dood aangetroffen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder NBCLA.

1 uur geleden
Inzamelingsactie voor held Bondi Beach haalt 340.000 dollar op

SYDNEY (ANP) - Een inzamelingsactie voor Ahmed al Ahmed, de man die een van de schutters ontwapende bij de dodelijke aanslag op een joods feest op Bondi Beach in Sydney, heeft inmiddels ruim 340.000 Australische dollar (zo'n 193.000 euro) opgebracht.

2 uur geleden
Zeker 21 doden na stortregen in Marokkaanse kuststad Safi

SAFI (ANP) - Door plotselinge zware regenval zijn zondag zeker 21 mensen om het leven gekomen in de Marokkaanse kuststad Safi, melden lokale autoriteiten. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen, waarbij modderstromen auto's en vuilcontainers door de straten meesleurden.

3 uur geleden
ABC News: schutters Bondi Beach hadden IS-vlag in hun auto

SYDNEY (ANP) - De Australische binnenlandse inlichtingendienst ASIO heeft zes jaar geleden onderzoek gedaan naar een van de daders van de aanslag bij Bondi Beach, om diens banden met een cel van terreurgroep Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Australische publieke omroep ABC News op basis van bronnen bij de antiterreureenheid.

3 uur geleden
Uiterst rechtse José Antonio Kast wint presidentsverkiezing Chili

SANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.

6 uur geleden