Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrië meldt eerste dode door coronavirus

Syrië meldt eerste dode door coronavirus

DAMASCUS (ANP) - Het Syrische ministerie van Gezondheid heeft zondag gemeld dat het coronavirus in het land een eerste leven heeft geëist. Het gaat om een vrouw die in een ziekenhuis is overleden. Ze was daar vanwege gezondheidsproblemen met spoed opgenomen.

Volgens de Syrische autoriteiten is slechts een handjevol mensen in het land besmet met het coronavirus. De eerste besmetting werd een week geleden gemeld.

Medewerkers van de Verenigde Naties (VN) en humanitaire hulpverleners vrezen dat een virusuitbraak in het land, dat al vele jaren het strijdtoneel is van een bloedige burgeroorlog, catastrofale gevolgen kan hebben. De oorlog heeft ervoor gezorgd dat de gezondheidszorg in het land slecht is. Ook zijn veel huizen verwoest en is de infrastructuur beschadigd.

Meer uit Buitenland

President Zelensky voor het eerst in Servië en zoekt samenwerking

BELGRADO (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft voor het eerst als staatshoofd een bezoek aan Servië gebracht. Hij heeft zijn Servische ambtgenoot Aleksandar Vučić gesproken over meer samenwerking, onder meer op het gebied van landbouw en voorziening van levensmiddelen. Zelensky dankte zijn gastheer voor de humanitaire hulp uit Servië.

4 minuten geleden
Speciale radar voor vliegveld Leipzig na drone-incident

LEIPZIG (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft volgens het Duitse persbureau DPA een speciale radar op het vliegveld van Leipzig en Halle geplaatst. Het gaat volgens mediaberichten om een EchoShield-systeem dat drones van grotere afstand kan zien aankomen.

1 uur geleden
Dodental bloedbad Thaise school gestegen na overlijden 12-jarige

BANGKOK (ANP/RTR) - Het dodental van de schietpartij vrijdag in een Thaise school is van acht naar negen gestegen. Een meisje van 12 is zaterdag als gevolg van de schietpartij overleden, volgens de politie.

1 uur geleden
Hongaarse partij draagt oud-topjurist Baka voor als president

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regeringspartij Tisza heeft András Baka voorgedragen als de nieuwe president. Baka was in het verleden parlementariër, maar is vooral een bekende jurist. Hij gaf onder meer leiding aan het Hongaarse hooggerechtshof. Naar verwachting stemt het parlement dinsdag in met zijn benoeming.

2 uur geleden
Meloni laakt vakbondsmensen bij herdenking mijnramp Marcinelle

ROME/MARCINELLE (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft boos gereageerd op de houding van enkele Italiaanse vakbondsmensen bij de herdenking in België van de grootste mijnramp uit de Belgische geschiedenis. Daarbij kwamen in Marcinelle op 8 augustus 1956 262 mensen om, onder wie 136 Italianen.

3 uur geleden
Bulgarije meldt ontplofte drone in de buurt van gaspijplijn

SOFIA (ANP/AFP/DPA) - Een drone is in het grensgebied tussen Bulgarije en Roemenië ontploft, meldt de Bulgaarse minister-president Rumen Radev. In dat gebied loopt ook de Trans-Balkanpijplijn, die gas vervoert tussen Turkije en Oekraïne. Volgens Radev kwam de drone zijn land binnen vanuit Roemenië.

3 uur geleden
Senaat VS stemt in met benoeming Blanche als justitieminister

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met de benoeming van Todd Blanche als minister van Justitie. Democraten verzetten zich tegen de benoeming, omdat Blanche volgens hen door president Donald Trump ingezet zou worden om achter politieke tegenstanders aan te gaan.

4 uur geleden