Syrië meldt eerste dode door coronavirus
DAMASCUS (ANP) - Het Syrische ministerie van Gezondheid heeft zondag gemeld dat het coronavirus in het land een eerste leven heeft geëist. Het gaat om een vrouw die in een ziekenhuis is overleden. Ze was daar vanwege gezondheidsproblemen met spoed opgenomen.
Volgens de Syrische autoriteiten is slechts een handjevol mensen in het land besmet met het coronavirus. De eerste besmetting werd een week geleden gemeld.
Medewerkers van de Verenigde Naties (VN) en humanitaire hulpverleners vrezen dat een virusuitbraak in het land, dat al vele jaren het strijdtoneel is van een bloedige burgeroorlog, catastrofale gevolgen kan hebben. De oorlog heeft ervoor gezorgd dat de gezondheidszorg in het land slecht is. Ook zijn veel huizen verwoest en is de infrastructuur beschadigd.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/RTR) - Jemenitische strijdkrachten van de internationaal erkende regering hebben aanvallen uitgevoerd op de Houthi's in de hoofdstad Sanaa en de noordelijke provincie Saada. Dat meldde een woordvoerder van de strijdkrachten in de nacht van zaterdag op zondag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben twee leden van de Iraanse delegatie bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties het land uitgezet. Ze waren ondanks een bevel om te vertrekken in de VS gebleven, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zaterdag geprobeerd de leider van Hamas in Gaza te doden met een luchtaanval op een appartement. Volgens lokale functionarissen stierven vijf mensen door de aanval. Het is onduidelijk of Hamaskopstuk Ali al-Amoudi nog leeft.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Indiase piloot van het flydubai-toestel dat woensdag een noodlanding maakte, uitgenodigd voor een bezoek aan Israël. Hij wil Smit Machchhar ontvangen als eregast.
8 uur geledenRIGA (ANP/RTR) - In Letland heeft de partij van premier Andris Kulbergs volgens exitpolls de verkiezingen gewonnen met een onverwacht ruime marge. De verkiezingen stonden voor een belangrijk deel in het teken van waarschuwingen voor mogelijke Russische agressie.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De leider van de grootste Spaanse oppositiepartij, Alberto Núñez Feijóo van de PP, heeft opgeroepen tot verkiezingen na een zware nederlaag van de socialistische premier Pedro Sánchez in het parlement.
9 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Het hoofd van het gevangeniswezen in de Amerikaanse staat Tennessee, Frank Strada, treedt terug na de mislukte executie van een wegens moord veroordeelde vrouw, Christa Pike. De gouverneur van de staat, Bill Lee, heeft gezegd dat Strada zijn ontslag heeft aangeboden en deze maand vertrekt. Er loopt een onafhankelijk onderzoek naar de kwestie.
10 uur geleden