Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrië en China kondigen 'strategische samenwerking' aan

Syrië en China kondigen 'strategische samenwerking' aan

HANGZHOU (ANP/RTR) - De Syrische president Bashar al-Assad heeft in China een ontmoeting gehad met zijn ambtgenoot Xi Jinping. Assad hoopte in zijn eerste bezoek in bijna twintig jaar de banden aan te halen met Beijing en lijkt succes te hebben. Xi kondigde na het gesprek een nieuwe "strategische samenwerking" aan.

De Chinese president spreekt van een "belangrijke mijlpaal" in de geschiedenis van de betrekkingen tussen beide landen. Xi zegt dat China Syrië steunt in de strijd tegen buitenlandse bemoeienis en het land wil helpen bij de opbouw. Beijing wil de samenwerking versterken door middel van de Nieuwe Zijderoute, het grote Chinese infrastructuurproject dat officieel het Belt and Road Initiative heet. Maar waarnemers vragen zich af of er wel Chinese bedrijven zijn die staan te springen om te investeren in een onveilig land als Syrië.

Assad dankte de Chinese regering voor alles wat die voor Syrië gedaan heeft. Xi en Assad spraken elkaar in Hangzhou, een miljoenenstad ten zuidwesten van Shanghai waar de Syrische president zaterdag ook de opening van de Aziatische Spelen bijwoont.

Assad komt eigenlijk sinds de burgeroorlog van 2011 nauwelijks zijn land uit, maar maakt voor China nu een uitzondering. Hij bezocht sinds de start van de oorlog slechts vijf landen: Rusland, Iran, de Verenigde Arabische Emiraten, Oman en in mei nog Saudi-Arabië. Door het jarenlange conflict hebben veel steden en infrastructuur in Syrië grote schade opgelopen en Assad heeft geld nodig om het herstel te kunnen betalen. Xi zou juist de Chinese aanwezigheid in het Midden-Oosten willen uitbreiden en mogelijk kan de relatie met Syrië daarin een rol spelen.

Meer uit Buitenland

Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

5 uur geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

5 uur geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

5 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

6 uur geleden
Iran: VS moeten kiezen tussen wapenstilstand of oorlog via Israël

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."

6 uur geleden
Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

8 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

9 uur geleden