Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Synchroonzwemsters De Brouwer pakken zilver op WK

Synchroonzwemsters De Brouwer pakken zilver op WK

DOHA (ANP) - De synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer hebben bij de WK zwemmen in Doha het zilver behaald bij de duetten vrije kür. De uit het Brabantse Goirle afkomstige tweelingzussen hadden als tweede de finale bereikt. In de finale kwamen ze tot een score van 250,4979.

Het Chinese duo Liuyi en Qianyi Wang was net als in de kwalificaties beter. Het verschil in de finale was miniem. De Chinese tweelingzussen kwamen uit op 250,7729. De Britse vrouwen eindigden als derde met een score van 247,2626.

De prestatie van de 24-jarige tweeling was uniek. Nooit eerder veroverde Nederland een medaille op een WK bij het synchroonzwemmen. Met deze topklassering en eerder bovendien de vierde plaats in de finale van de technische uitvoering zijn Noortje en Bregje de Brouwer vrijwel zeker ook gekwalificeerd voor de Olympische Spelen van Parijs.

Moeilijkheidsgraad

Bondscoach Esther Jauma omschreef haar gemoedstoestand als "supertrots en gelukkig" en noemde de prestatie van de zussen "ongelooflijk". Vooraf waren er wat twijfels omdat concurrenten als Groot-Brittannië en Spanje de moeilijkheidsgraad van hun oefening voor de finale aanzienlijk omhoog hadden gebracht. "In de kwalificaties hadden we de Engelse en Spaanse vrouwen net achter ons, maar die gingen met 2 en 3 punten omhoog. Wij konden nog iets omhoog, maar hadden niet zo veel reserves meer", vertelde Noortje de Brouwer, via tussenkomst van zwembond KNZB. "We waren even bang want we wilden per se die tweede plaats behouden."

Bijna was de score zelfs goed voor goud, maar de Chinese vrouwen deden het net iets beter. Bregje de Brouwer: "We worden hier vierde en tweede. Ervan uitgaande dat we naar de Spelen gaan zullen we eraan moeten werken de moeilijkheid nog iets omhoog te doen. Maar dat moet niet ten koste gaan van de artisticiteit. We moeten niet vergeten dat we daarop ook goed scoren. Je ziet landen die alleen voor de moeilijkheid gaan en dan in artisticiteit inleveren." Net als bij haar zus was het ongeloof nog steeds groot. "Ik kan het nog niet beseffen."

In de kwalificaties was het verschil met de 27-jarige Chinese meervoudig wereldkampioenen nog meer dan 6 punten. In de finale bleef daar amper drie tienden van over. Namens Groot-Brittannië mochten Kate Shortman en Isabelle Thorpe het brons in ontvangst nemen.

Meer uit Sport

Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

3 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

4 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

5 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

7 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

17 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

18 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

18 uur geleden