Synchroonzwemsters De Brouwer gekwalificeerd voor Parijs 2024
DOHA (ANP) - De synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer hebben zich met de vierde en tweede plaats bij de WK in Doha definitief gekwalificeerd voor de Olympische Spelen van Parijs. Dat heeft de internationale zwemfederatie World Aquatics bekendgemaakt.
De 24-jarige tweeling eindigde bij het WK in Doha in de finale technische uitvoering als vierde. Daarna wonnen ze een historische zilveren medaille in de vrije kür. Nooit eerder veroverde Nederland een medaille op een WK bij het synchroonzwemmen. Die prestaties waren samen (ruimschoots) voldoende voor kwalificatie.
De zwembond meldde dat zes landen die zich nog niet eerder hadden gekwalificeerd, startbewijzen voor de duetten in Parijs 2024 hebben ontvangen. Nederland is een van die zes landen. De anderen zijn Groot-Brittannië, Griekenland, Israël, Oekraïne en Zuid-Korea.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
6 uur geleden