'Sympathie voor standpunt boeren maar niet voor trekkersprotest'
HILVERSUM (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders (55 procent) wil dat de veehouders stoppen met hun protestacties, die onder meer gericht zijn tegen het stikstofbeleid van het kabinet. Zij vinden dat de boeren hun punt nu wel hebben gemaakt en noemen de blokkadeacties hinderlijk en ontwrichtend. Dat meldt het actualiteitenprogramma EenVandaag van AVROTROS op basis van eigen onderzoek.
Veel ondervraagden tonen wel sympathie voor het standpunt van de actievoerende boeren. De helft (51 procent) van de ruim 25.000 deelnemers aan het opiniepanel heeft nog wel begrip voor de acties van de afgelopen weken. Dat percentage is zelfs net iets hoger dan in februari (49 procent). De steun van de bevolking lijkt daarmee vrij stabiel.
Maar de acties waarbij tractoren en andere landbouwvoertuigen worden ingezet, worden gezien als gevaarlijk en intimiderend. Een meerderheid (58 procent) vindt dat dergelijke acties in heel Nederland zouden moeten worden verboden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiƫle Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.
51 minuten geledenSLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Februari was een zachte maand, maar ook somber. De gemiddelde temperatuur lag hoog, met 5,8 graden tegen 4,4 graden normaal. Het aantal zonuren viel tegen, meldt Weeronline. De zon scheen gemiddeld 76 uur over het land, normaal is dat in februari 95 uur. De hoeveelheid regen verschilde niet veel van normaal: dit jaar viel 58 millimeter neerslag tegen een klimaatgemiddelde van 65 millimeter.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertegenwoordigers van Nederlandse schrijvers, vertalers en journalisten sommeren techconcern Meta per direct te stoppen met het gebruik van auteursrechtelijk beschermd werk voor de training van AI-modellen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen in het Lindenberg Cultuurhuis. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse Radboud Universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.
12 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.
14 uur geleden