Sylvana Simons bij racismedebat in De Appel
AMSTERDAM (ANP) - Sylvana Simons is zondag bij het racismedebat in het Amsterdamse kunstencentrum De Appel. Dat heeft haar partij BIJ1 op Twitter laten weten. De avond wordt door een aantal organisaties georganiseerd als tegenhanger van het debat dat op NPO 1 wordt gehouden.
Partijleider Simons is volgens BIJ1 niet het enige lid dat het debat bijwoont. In De Appel praten zo’n dertig mensen over wat racisme nu eigenlijk is en hoe ze dat ervaren. De bijeenkomst wordt op hetzelfde tijdstip gehouden als het debat op NPO1. Via een livestream kunnen geïnteresseerden het debat volgen.
De bijeenkomst in De Appel wordt georganiseerd omdat de betrokken organisaties niet blij zijn met het debat zoals dat door AVROTROS op NPO 1 wordt georganiseerd. Vooral het feit dat Jort Kelder gespreksleider is, valt verkeerd. Ook zou de insteek die de omroep heeft gekozen voor het debat niet bijdragen aan een constructieve discussie over racisme.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat uitgeprocedeerde asielzoekers die hun terugkeer doelbewust frustreren, bestraft kunnen worden met maximaal zes maanden gevangenisstraf. Dat staat in een wetsvoorstel van asielminister Bart van den Brink (CDA) dat woensdag in consultatie is gegaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) waarschuwt dat door het tekort aan opvangplekken steeds meer asielzoekers buiten de opvang in Ter Apel dreigen te moeten wachten. Het wordt volgens de organisatie zelfs steeds moeilijker om kinderen, vrouwen en mensen met medische problemen direct onderdak te bieden.
8 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Roemeense Europarlementariër Nicolae Ștefănuță is de opvolger van Bas Eickhout als covoorzitter van de Groenen in het Europees Parlement. De Nederlandse Eickhout stopte in mei als Europarlementariër na zeventien jaar. Hij was een van de bekendste Nederlandse gezichten in het Europees Parlement.
13 uur geledenHORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.
15 uur geledenUITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.
17 uur geleden