Sylvana Simons bij racismedebat in De Appel
AMSTERDAM (ANP) - Sylvana Simons is zondag bij het racismedebat in het Amsterdamse kunstencentrum De Appel. Dat heeft haar partij BIJ1 op Twitter laten weten. De avond wordt door een aantal organisaties georganiseerd als tegenhanger van het debat dat op NPO 1 wordt gehouden.
Partijleider Simons is volgens BIJ1 niet het enige lid dat het debat bijwoont. In De Appel praten zo’n dertig mensen over wat racisme nu eigenlijk is en hoe ze dat ervaren. De bijeenkomst wordt op hetzelfde tijdstip gehouden als het debat op NPO1. Via een livestream kunnen geïnteresseerden het debat volgen.
De bijeenkomst in De Appel wordt georganiseerd omdat de betrokken organisaties niet blij zijn met het debat zoals dat door AVROTROS op NPO 1 wordt georganiseerd. Vooral het feit dat Jort Kelder gespreksleider is, valt verkeerd. Ook zou de insteek die de omroep heeft gekozen voor het debat niet bijdragen aan een constructieve discussie over racisme.
Meer uit Binnenland
DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag drie mensen opgepakt en dertig websites offline gehaald. Het trio wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten, die tot de dood van drie mensen hebben geleid. De pillen zagen eruit als oxycodon, maar bevatten zeer schadelijke nitazenen. Dat meldt de politie donderdag. Ze laat weten een cruciale schakel uit een crimineel netwerk te hebben gehaald.
4 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
17 uur geleden