Sydney sluit stranden na eerste fatale aanval haai in zestig jaar
SYDNEY (ANP) - Verschillende stranden in Sydney, waaronder het iconische Bondi Beach, zijn donderdag gesloten nadat een zwemmer is doodgebeten door een witte haai. De laatste keer dat een haaienbeet iemand fataal werd voor de kust van Sydney was in 1963.
De hulpdiensten kregen woensdagmiddag een melding over een zwemmer die door een witte haai was aangevallen bij Little Bay, zo'n 15 kilometer van het centrum van miljoenenstad Sydney. Bij aankomst konden de hulpverleners niets meer betekenen, in het water werden slechts menselijke resten gevonden. Ooggetuigen vertelden hoe de zwemmer werd toegetakeld door wat zij beschreven als een grote witte haai van ruim vier meter lang.
Een visser die het tafereel vanaf een rots zag gebeuren, noemde het tegenover het Australische ABC News "verschrikkelijk". Hoewel haaien vaker toeslaan voor de Australische kust, gebeurt dat zelden in de buurt van Sydney. Fatale aanvallen zijn ook in Australië zeer zeldzaam, vorig jaar overleden er drie mensen aan de gevolgen van een haaienbeet.
De politie zoekt met helikopters, jetski's en drones naar de witte haai, maar deze is vooralsnog onvindbaar. Uit voorzorg blijven alle stranden in de omgeving van Little Bay donderdag daarom gesloten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
32 minuten geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
7 uur geleden