Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sydney na vier maanden weer uit lockdown

Sydney na vier maanden weer uit lockdown

SYDNEY (ANP) - Cafés, sportscholen en restaurants in Sydney openden maandag na bijna vier maanden lockdown eindelijk weer hun deuren, zij het alleen voor gevaccineerde klanten. Sommige kroegen in de grootste stad van Australië gingen zelfs één minuut na middernacht direct al open. Vrienden en familieleden kwamen er samen voor een nachtelijk biertje, zo bleek uit reportages op de Australische televisie en uit foto's en video's op sociale media.

Sydney kondigde de lockdown vier maanden geleden af vanwege een uitbraak met de extra besmettelijke Delta-variant van het coronavirus. Maar omdat inmiddels 74 procent van de bevolking boven de 16 jaar volledig is gevaccineerd, zijn de maatregelen nu versoepeld.

"Ik zie het als een dag van vrijheid, een vrijheidsdag", zei premier Dominic Perrottet van New South Wales, de deelstaat waarin Sydney ligt. "We leiden de natie uit deze pandemie, maar het zal een uitdaging zijn." Hij waarschuwde dat het aantal infecties in de stad door de heropening zal stijgen.

Nu nog volledig coronavrije deelstaten als Western Australia en Queensland kijken intussen met enige zorg toe. In Queensland, dat grenst aan News South Wales, is bijvoorbeeld nog maar 52 procent van de bevolking boven de 16 jaar volledig gevaccineerd. De deelstaat hanteert een strategie waarbij totale uitbanning van het virus het doel is, via snelle en frequente lockdowns bij elke besmetting.

New South Wales hoopt eind deze maand 80 procent van zijn bevolking volledig te hebben ingeënt. Tegen die tijd zullen de regels nog verder worden versoepeld en zullen bijvoorbeeld ook nachtclubs weer open mogen. Wie niet is gevaccineerd dient in Sydney echter nog tot 1 december thuis te blijven.

Meer uit Buitenland

Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

2 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

3 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

4 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

5 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet onderdrukking in Oeganda toenemen

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.

5 uur geleden
Duitsland 'dicht gat in luchtafweer' met nieuw Israëlisch systeem

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.

5 uur geleden
Meer dan 1500 doden na noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.

6 uur geleden