Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sybrand Buma gaat op de Nederlandse kunstcollectie letten

Sybrand Buma gaat op de Nederlandse kunstcollectie letten

DEN HAAG (ANP) - Sybrand van Haersma Buma gaat een vaste onafhankelijke commissie leiden die moet vaststellen welke cultuurgoederen door de overheid moeten worden beschermd voor volgende generaties. Deze Commissie Collectie Nederland is ingesteld door de Raad voor Cultuur en benoemd door cultuurminister Ingrid van Engelshoven.

Met de Collectie Nederland worden alle cultuurgoederen en -verzamelingen in bezit van overheid, musea en andere cultuurinstellingen bedoeld en ook de door de overheid aangewezen cultuurgoederen en verzamelingen in particulier bezit.

De commissie zal ook in gesprek gaan met particuliere eigenaren en verzamelaars, maar zich eerst buigen over bepaalde criteria en over hoe de Erfgoedwet uitwerkt, hetgeen volgend jaar wordt bezien.

Behalve uit CDA-politicus en -bestuurder Sybrand Buma bestaat de commissie uit: Brigitte Bloksma (vicevoorzitter), Robert Aronson, Vanessa van Baasbank, Meta Knol, Wayne Modest, Axel Rüger, Chris Stolwijk en Kitty Zijlmans. De leden van de commissie hebben samen veel kennis van roerend erfgoed, collectievorming en wetgeving, aldus de Raad voor Cultuur.

Meer uit Binnenland

Organisatie bevestigt sterfgeval bij hardloopevenement Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - De organisatie van de hardloopwedstrijd LOOP Leeuwarden bevestigt dat een deelnemer is overleden. De organisatie meldt op sociale media dat tijdens de halve marathon "meerdere incidenten" zijn geweest en dat ze door de hulpdiensten is geïnformeerd dat één persoon is overleden.

1 uur geleden
Basel opent Eurovisie Songfestival met parade door stad

BASEL (ANP) - In Basel is zondagmiddag het Eurovisie Songfestival officieel begonnen. In de Zwitserse stad vindt een openingsceremonie plaats met de 'langste loper' in de geschiedenis van het evenement.

4 uur geleden
Media: zoektocht naar vermiste Nederlander (31) in Como hervat

LIVO (ANP) - De zoektocht naar de Nederlandse toerist die sinds eind april vermist is in de Noord-Italiaanse regio Como is zondagochtend hervat, melden lokale Italiaanse media. Er wordt onder meer gezocht met drones en een helikopter.

5 uur geleden
Hardloopwedstrijd Leeuwarden afgelast om druk op medische zorg

LEEUWARDEN (ANP) - Hardloopevenement LOOP Leeuwarden heeft de 5 en 10 kilometer zondag afgelast "in verband met de veiligheid van de deelnemers", meldt de organisatie op Instagram. "Door de incidenten tijdens de halve marathon is de druk op de medische zorg zo intensief geworden dat de veiligheid van deelnemers aan LOOP Leeuwarden in het gedrang komt."

5 uur geleden
Agenten gewond bij aanhoudingen in Alphen en Etten-Leur

ALPHEN/ETTEN-LEUR (ANP) - Politieagenten zijn zaterdag gewond geraakt bij twee incidenten, in Alphen en in Etten-Leur (Noord-Brabant).

7 uur geleden
Meeste bewoners weer terug na brand in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.

11 uur geleden
Uitslaande brand aan Kelloggplaats in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.

15 uur geleden