Swings bezorgt België na 74 jaar weer goud op Winterspelen
BEIJING (ANP) - Schaatser Bart Swings bezorgde België zaterdag de eerste gouden medaille op de Winterspelen sinds 1948. De 31-jarige schaatser uit Herent won de massastart, het onderdeel waarop hij vier jaar geleden in Pyeongchang al zilver had gepakt. "Ik kan het nog niet geloven, ik leef in een droom", zei Swings, die in de finale veel werk had moeten verzetten.
Met name Jorrit Bergsma en Sven Kramer waren met hun aanvallen een plaag voor de Belg, die niet veel hulp kreeg bij het achtervolgen. "Ik had niet gedacht dat ze zo goed zouden samenwerken", vertelde Swings die in de sprint om het goud de Zuid-Koreanen Chung Jae-won en Lee Seung-hoon, de titelverdediger, achter zich hield. Het laatste Belgische goud op de winterse versie van de Olympische Spelen was 74 jaar geleden behaald door de kunstschaatsers Micheline Lannoy en Pierre Baugniet in Sankt Moritz in het paarrijden. Met het brons van shorttrackster Hanne Desmet op de 1000 meter veroverden de Belgen in Beijing twee medailles. Ook dat was voor het laatst gebeurd in 1948.
"Het is historisch. Ik wil de lat altijd hoger leggen en dan is na zilver alleen goud nog een doel. Ik heb dat ook uitgesproken en ik weet dat dat ambitieus klonk. Maar het was een droom waar ik naartoe wilde werken. Ik wist dat vandaag alles kon gebeuren. Ik werd ook met de dag nerveuzer afgelopen week. Ik moest veel werk opknappen in de finale, maar ik voelde me sterk en wilde het niet weggeven. Maar ik zat met die twee Koreanen achter me. In die laatste bocht dacht ik alleen maar: blijven staan, blijven staan. Daarna voelde ik dat ik meer snelheid had. Maar ik kan nog niet geloven dat ik de sprint heb gewonnen."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
6 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
20 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
21 uur geleden