Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Swings bezorgt België na 74 jaar weer goud op Winterspelen

Swings bezorgt België na 74 jaar weer goud op Winterspelen

BEIJING (ANP) - Schaatser Bart Swings bezorgde België zaterdag de eerste gouden medaille op de Winterspelen sinds 1948. De 31-jarige schaatser uit Herent won de massastart, het onderdeel waarop hij vier jaar geleden in Pyeongchang al zilver had gepakt. "Ik kan het nog niet geloven, ik leef in een droom", zei Swings, die in de finale veel werk had moeten verzetten.

Met name Jorrit Bergsma en Sven Kramer waren met hun aanvallen een plaag voor de Belg, die niet veel hulp kreeg bij het achtervolgen. "Ik had niet gedacht dat ze zo goed zouden samenwerken", vertelde Swings die in de sprint om het goud de Zuid-Koreanen Chung Jae-won en Lee Seung-hoon, de titelverdediger, achter zich hield. Het laatste Belgische goud op de winterse versie van de Olympische Spelen was 74 jaar geleden behaald door de kunstschaatsers Micheline Lannoy en Pierre Baugniet in Sankt Moritz in het paarrijden. Met het brons van shorttrackster Hanne Desmet op de 1000 meter veroverden de Belgen in Beijing twee medailles. Ook dat was voor het laatst gebeurd in 1948.

"Het is historisch. Ik wil de lat altijd hoger leggen en dan is na zilver alleen goud nog een doel. Ik heb dat ook uitgesproken en ik weet dat dat ambitieus klonk. Maar het was een droom waar ik naartoe wilde werken. Ik wist dat vandaag alles kon gebeuren. Ik werd ook met de dag nerveuzer afgelopen week. Ik moest veel werk opknappen in de finale, maar ik voelde me sterk en wilde het niet weggeven. Maar ik zat met die twee Koreanen achter me. In die laatste bocht dacht ik alleen maar: blijven staan, blijven staan. Daarna voelde ik dat ik meer snelheid had. Maar ik kan nog niet geloven dat ik de sprint heb gewonnen."

Meer uit Sport

Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

14 uur geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

14 uur geleden
Pogacar wint etappe en pakt leiding in Ronde van Romandië

MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.

15 uur geleden
Oud-winnaar Carapaz mist Ronde van Italië door blessure

ZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.

16 uur geleden
Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

20 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

22 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

1 dag geleden