Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Swiatek weer nummer 1 na 'veel ups en downs'

Swiatek weer nummer 1 na 'veel ups en downs'

CANCUN (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek heeft de mensen om haar heen bedankt na haar winst met maar liefst 6-1 6-0 in de finale van de WTA Finals. Door die indrukwekkende zege op Jessica Pegula is de 22-jarige Poolse terug op de nummer 1-positie van de wereldranglijst. "We hebben veel 'ups en downs' gehad, maar dit is zeker een 'up'", zei Swiatek na afloop van het eindejaarstoernooi in Cancun.

Swiatek raakte begin september haar nummer 1-plek kwijt toen ze werd uitgeschakeld in de US Open. De Belarussin Aryna Sabalenka, die eerder dit jaar de Australian Open won, nam de plek toen over. "Het team heeft het hele seizoen achter me gestaan. Er volgen nog veel meer 'ups' als we zo blijven werken", zei Swiatek.

Ze bedankte ook de Poolse fans die haar "ieder jaar meer en meer steunen". "Al deze Poolse vlaggen en Poolse mensen die naar elk toernooi komen, samen met fans van over de hele wereld, blijven me verder pushen. Bedankt, allemaal", zei ze.

De 29-jarige Pegula, die net als Swiatek tot de finale nog ongeslagen was in Mexico, feliciteerde haar Poolse tegenstandster na de wedstrijd van nog geen uur. "Gefeliciteerd met een geweldig jaar, dat je eindigt als nummer 1. Je blijft me voortdurend uitdagen om en betere speelster te worden. Dat waardeer ik zeer."

Meer uit Sport

Belgische turnkampioene Derwael beëindigt carrière

GENT (ANP) - Voormalig olympisch kampioene Nina Derwael beëindigt haar turncarrière. De 25-jarige Belgische wil haar lichaam niet langer zwaar belasten.

1 uur geleden
Tennisster Rus eenvoudig naar tweede ronde in Hamburg

HAMBURG (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Hamburg bereikt. De nummer 119 van de wereldranglijst rekende in iets meer dan een uur af met Sada Nahimana uit Burundi: 6-2 6-1.

1 uur geleden
Topatleet Tola keert in oktober terug naar marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Olympisch kampioen Tamirat Tola staat op 19 oktober aan de start van de marathon van Amsterdam. Dat maakte de organisatie dinsdag bekend. De 33-jarige Ethiopiër won eerder in 2021 de wedstrijd in de hoofdstad in een tijd van 2.03.39, wat nog altijd een parcoursrecord en zijn persoonlijk record is.

2 uur geleden
Zwemster Schouten op de weg terug na gezondheidsklachten

BODEGRAVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten is op de weg terug na gezondheidsklachten. De 24-jarige wereldkampioene op de 200 meter schoolslag kreeg na de Olympische Spelen van Parijs, waar ze brons veroverde, last van grote vermoeidheid, pijn en zwellingen aan de linkerkant van haar gezicht en later ook uitvalsverschijnselen aan de linkerkant van haar lichaam.

4 uur geleden
Brits Open verhoogt voor het eerst in 13 jaar prijzengeld niet

PORTRUSH (ANP/RTR) - Het Brits Open golf verhoogt voor het eerst in dertien jaar het prijzengeld niet, meldt de organisatie. In de prijzenpot van het prestigieuze majortoernooi zit evenals vorig jaar 17 miljoen dollar, omgerekend 14,5 miljoen euro. De winnaar krijgt 3,1 miljoen dollar (2,7 miljoen euro).

14 uur geleden
Button ziet wel wat in duo Verstappen en Russell bij Mercedes

LONDEN (ANP) - Jenson Button zou graag zien dat Max Verstappen en George Russell volgend jaar een team vormen bij Mercedes. Dat zei de wereldkampioen van 2009 op de Britse Radio X, waarin hij inging op de geruchten dat Verstappen aan een overstap naar Mercedes werkt.

15 uur geleden
Wielrenner Healy kan veroveren gele trui in Tour amper bevatten

PUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.

17 uur geleden