Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Swiatek weer nummer 1 na 'veel ups en downs'

Swiatek weer nummer 1 na 'veel ups en downs'

CANCUN (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek heeft de mensen om haar heen bedankt na haar winst met maar liefst 6-1 6-0 in de finale van de WTA Finals. Door die indrukwekkende zege op Jessica Pegula is de 22-jarige Poolse terug op de nummer 1-positie van de wereldranglijst. "We hebben veel 'ups en downs' gehad, maar dit is zeker een 'up'", zei Swiatek na afloop van het eindejaarstoernooi in Cancun.

Swiatek raakte begin september haar nummer 1-plek kwijt toen ze werd uitgeschakeld in de US Open. De Belarussin Aryna Sabalenka, die eerder dit jaar de Australian Open won, nam de plek toen over. "Het team heeft het hele seizoen achter me gestaan. Er volgen nog veel meer 'ups' als we zo blijven werken", zei Swiatek.

Ze bedankte ook de Poolse fans die haar "ieder jaar meer en meer steunen". "Al deze Poolse vlaggen en Poolse mensen die naar elk toernooi komen, samen met fans van over de hele wereld, blijven me verder pushen. Bedankt, allemaal", zei ze.

De 29-jarige Pegula, die net als Swiatek tot de finale nog ongeslagen was in Mexico, feliciteerde haar Poolse tegenstandster na de wedstrijd van nog geen uur. "Gefeliciteerd met een geweldig jaar, dat je eindigt als nummer 1. Je blijft me voortdurend uitdagen om en betere speelster te worden. Dat waardeer ik zeer."

Meer uit Sport

Atlete Klaver niet voor derde keer naar finale 400 meter op WK

TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.

6 uur geleden
Hordeloper Geerds haakt af voor halve finales WK door blessure

TOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."

7 uur geleden
Europees kampioen Chapple op WK eruit in series 800 meter

TOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.

8 uur geleden
Ook komend jaar zes sprintraces in Formule 1, inclusief Zandvoort

PARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.

9 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoso overlijdt na zware crash

SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.

1 dag geleden
UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

1 dag geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

1 dag geleden