Swiatek voor derde keer naar eindstrijd Roland Garros
PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft zich voor de derde keer in haar loopbaan geplaatst voor de finale van Roland Garros. De Poolse nummer 1 van de wereld was met 6-2 7-6 (7) te sterk voor de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die in de tiebreak een setpunt onbenut liet.
Voor de 22-jarige Swiatek, die in zes duels nog geen set heeft verloren, was het de langste wedstrijd van het toernooi. Na 2 uur en 9 minuten benutte ze haar tweede wedstrijdpunt met een forehand winner, waarna ze de Zuid-Amerikaanse zichtbaar opgelucht de hand schudde.
De als veertiende geplaatste Haddad Maia was bij 6-5 in de tiebreak één punt verwijderd van een derde set, maar ze ging makkelijk in de fout. Met een fraaie forehand langs de lijn werkte ze nog het eerste wedstrijdpunt van Swiatek weg, maar de aanvoerster van de wereldranglijst liet het niet aankomen op een beslissende set.
Swiatek, die zich met de zege verzekerde van de nummer 1-positie na het toernooi, maakte in de tweede set een 3-1-achterstand ongedaan. "Zij gebruikt haar linkshandigheid goed en ze is erg lastig te bestrijden op gravel. En ze is een vechter, zo heeft ze laten zien. Ik moest vechten voor iedere game, anders zou het momentum snel om kunnen slaan", zei de winnares na afloop. "Ik ben blij dat ik zo constant speel, want het is lastig om zo lang in een toernooi te zitten."
Tegenstander Muchova
Swiatek heeft pas 23 games afgestaan in zes duels. In de vierde ronde gaf haar tegenstandster bij 5-1 op en een ronde eerder won de Poolse met 6-0 6-0.
Zaterdag staat Swiatek in de finale tegenover de Tsjechische Karolina Muchova, die eerder op de dag Aryna Sabalenka uit Belarus verraste. Sabalenka liet in dat duel een wedstrijdpunt onbenut.
Finale vorig jaar
Vorig jaar was Swiatek in Parijs in de finale te sterk voor de Amerikaanse Coco Gauff. In 2020 versloeg ze Sofia Kenin uit de Verenigde Staten in de eindstrijd. Swiatek gaat zaterdag op voor haar vierde grandslamtitel. Vorig jaar was ze ook de beste op de US Open.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
6 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
22 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
2 dagen geleden