Swiatek voor derde keer naar eindstrijd Roland Garros
PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft zich voor de derde keer in haar loopbaan geplaatst voor de finale van Roland Garros. De Poolse nummer 1 van de wereld was met 6-2 7-6 (7) te sterk voor de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die in de tiebreak een setpunt onbenut liet.
Voor de 22-jarige Swiatek, die in zes duels nog geen set heeft verloren, was het de langste wedstrijd van het toernooi. Na 2 uur en 9 minuten benutte ze haar tweede wedstrijdpunt met een forehand winner, waarna ze de Zuid-Amerikaanse zichtbaar opgelucht de hand schudde.
De als veertiende geplaatste Haddad Maia was bij 6-5 in de tiebreak één punt verwijderd van een derde set, maar ze ging makkelijk in de fout. Met een fraaie forehand langs de lijn werkte ze nog het eerste wedstrijdpunt van Swiatek weg, maar de aanvoerster van de wereldranglijst liet het niet aankomen op een beslissende set.
Swiatek, die zich met de zege verzekerde van de nummer 1-positie na het toernooi, maakte in de tweede set een 3-1-achterstand ongedaan. "Zij gebruikt haar linkshandigheid goed en ze is erg lastig te bestrijden op gravel. En ze is een vechter, zo heeft ze laten zien. Ik moest vechten voor iedere game, anders zou het momentum snel om kunnen slaan", zei de winnares na afloop. "Ik ben blij dat ik zo constant speel, want het is lastig om zo lang in een toernooi te zitten."
Tegenstander Muchova
Swiatek heeft pas 23 games afgestaan in zes duels. In de vierde ronde gaf haar tegenstandster bij 5-1 op en een ronde eerder won de Poolse met 6-0 6-0.
Zaterdag staat Swiatek in de finale tegenover de Tsjechische Karolina Muchova, die eerder op de dag Aryna Sabalenka uit Belarus verraste. Sabalenka liet in dat duel een wedstrijdpunt onbenut.
Finale vorig jaar
Vorig jaar was Swiatek in Parijs in de finale te sterk voor de Amerikaanse Coco Gauff. In 2020 versloeg ze Sofia Kenin uit de Verenigde Staten in de eindstrijd. Swiatek gaat zaterdag op voor haar vierde grandslamtitel. Vorig jaar was ze ook de beste op de US Open.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Victoria Mboko heeft zich wegens een knieblessure afgemeld voor Wimbledon. De 19-jarige Canadese maakte bekend dat ze de rest van het grasseizoen mist, maar hoopt dat ze haar samenwerking met Serena Williams in het dubbelspel kan hervatten op de US Open.
59 minuten geledenPARIJS (ANP/Belga) - België en Frankrijk organiseren in 2030 het Europees kampioenschap handbal voor vrouwen. De Franse handbalfederatie FFHandball meldde dat zaterdag.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bij het tennistoernooi van Rosmalen heeft de regen wederom voor een voortijdig afgebroken partij gezorgd. De kwartfinale tussen de Rus Daniil Medvedev en de Kroaat Marin Čilić is vrijdag na de tweede set bij een gelijke setstand stilgelegd en wordt zaterdag uitgespeeld. Eerder deze week gebeurde op dinsdag en donderdag hetzelfde bij wedstrijden van Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en het Nederlandse tennistalent Thijs Boogaard.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen is nog op zoek naar snelheid op het circuit van Barcelona. De viervoudig wereldkampioen noteerde in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de zesde tijd in zijn Red Bull. Hij was bijna een seconde langzamer dan regerend wereldkampioen Lando Norris, die in zijn McLaren de snelste ronde reed (1.15,426) op het hete asfalt.
17 uur geledenCREST-VOLAND (ANP) - Maxim van Gils heeft de zesde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, op zijn naam geschreven. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe klopte bij de aankomst bergop in Crest-Voland de Noor Tobias Halland Johannessen. Van Gils' ploeggenoot Luke Tuckwell uit Australië werd derde en is de nieuwe leider in het algemeen klassement.
18 uur geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische topatlete Gudaf Tsegay is voor vier maanden geschorst om het overtreden van de dopingregels. De voormalig wereldkampioene op 5000 en 10.000 meter mag tot en met 30 september geen wedstrijden lopen. De AIU, de onafhankelijke integriteitseenheid in de mondiale atletiek, spreekt van een schikking.
20 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard is er net niet in geslaagd de kwartfinales van het grastoernooi van Rosmalen te bereiken. De 17-jarige Nederlander verloor met 3-6 6-4 6-7 (6) van de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev. De partij werd donderdag bij een voorsprong voor Boogaard van 3-2 in de tweede set gestaakt door de regen.
21 uur geleden