Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Swiatek twee zeges verwijderd van titel op Roland Garros

Swiatek twee zeges verwijderd van titel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek is op Roland Garros nog maar twee zeges verwijderd van haar tweede grandslamtitel. De Poolse nummer 1 van de wereld was in de kwartfinales met 6-3 6-2 te sterk voor de als elfde geplaatste Amerikaanse Jessica Pegula.

Swiatek maakte het na anderhalf uur op haar vierde matchpoint af met een fraaie backhand langs de lijn. Dat betekende haar dertigste winner van de wedstrijd. Ze sloeg vier aces en gunde Pegula één break. Zelfs plaatste ze vijf servicebreaks.

De Poolse vierde al haar 33e overwinning op rij. Ze heeft ook nog maar twee overwinningen nodig voor de langste zegereeks ooit op de vrouwentour. In 2000 zette Venus Williams een serie van 35 zeges neer.

Niet zonder zenuwen

De indrukwekkende zegereeks van Swiatek betekent niet dat ze zonder zenuwen speelt, zo zei ze in haar oncourt-interview. "Als je niet meer nerveus wordt, dan kun je beter stoppen. Stress maakt je actiever en zorgt ervoor dat je je beste prestatie kunt leveren."

De 21-jarige Swiatek - die dinsdag haar verjaardag vierde - neemt het bij de laatste vier op tegen de Russin Daria Kasatkina, die eerder op de dag met 6-4 7-6 (5) te sterk was voor haar landgenote Veronika Koedermetova.

Coco Gauff

Twee jaar geleden won Swiatek op Roland Garros voor het eerst een grand slam. Vorig jaar verloor ze in de kwartfinales van de Griekse Maria Sakkari.

De andere halve finale gaat tussen de Amerikaanse Coco Gauff en Martina Trevisan uit Italië. Beide speelster reikten nooit eerder tot de laatste vier op een grand slam.

Meer uit Sport

Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

27 minuten geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

36 minuten geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

43 minuten geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

4 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

4 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

21 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

1 dag geleden