Swiatek twee zeges verwijderd van titel op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Iga Swiatek is op Roland Garros nog maar twee zeges verwijderd van haar tweede grandslamtitel. De Poolse nummer 1 van de wereld was in de kwartfinales met 6-3 6-2 te sterk voor de als elfde geplaatste Amerikaanse Jessica Pegula.
Swiatek maakte het na anderhalf uur op haar vierde matchpoint af met een fraaie backhand langs de lijn. Dat betekende haar dertigste winner van de wedstrijd. Ze sloeg vier aces en gunde Pegula één break. Zelfs plaatste ze vijf servicebreaks.
De Poolse vierde al haar 33e overwinning op rij. Ze heeft ook nog maar twee overwinningen nodig voor de langste zegereeks ooit op de vrouwentour. In 2000 zette Venus Williams een serie van 35 zeges neer.
Niet zonder zenuwen
De indrukwekkende zegereeks van Swiatek betekent niet dat ze zonder zenuwen speelt, zo zei ze in haar oncourt-interview. "Als je niet meer nerveus wordt, dan kun je beter stoppen. Stress maakt je actiever en zorgt ervoor dat je je beste prestatie kunt leveren."
De 21-jarige Swiatek - die dinsdag haar verjaardag vierde - neemt het bij de laatste vier op tegen de Russin Daria Kasatkina, die eerder op de dag met 6-4 7-6 (5) te sterk was voor haar landgenote Veronika Koedermetova.
Coco Gauff
Twee jaar geleden won Swiatek op Roland Garros voor het eerst een grand slam. Vorig jaar verloor ze in de kwartfinales van de Griekse Maria Sakkari.
De andere halve finale gaat tussen de Amerikaanse Coco Gauff en Martina Trevisan uit Italië. Beide speelster reikten nooit eerder tot de laatste vier op een grand slam.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
8 uur geleden