Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Swiatek twee zeges verwijderd van titel op Roland Garros

Swiatek twee zeges verwijderd van titel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek is op Roland Garros nog maar twee zeges verwijderd van haar tweede grandslamtitel. De Poolse nummer 1 van de wereld was in de kwartfinales met 6-3 6-2 te sterk voor de als elfde geplaatste Amerikaanse Jessica Pegula.

Swiatek maakte het na anderhalf uur op haar vierde matchpoint af met een fraaie backhand langs de lijn. Dat betekende haar dertigste winner van de wedstrijd. Ze sloeg vier aces en gunde Pegula één break. Zelfs plaatste ze vijf servicebreaks.

De Poolse vierde al haar 33e overwinning op rij. Ze heeft ook nog maar twee overwinningen nodig voor de langste zegereeks ooit op de vrouwentour. In 2000 zette Venus Williams een serie van 35 zeges neer.

Niet zonder zenuwen

De indrukwekkende zegereeks van Swiatek betekent niet dat ze zonder zenuwen speelt, zo zei ze in haar oncourt-interview. "Als je niet meer nerveus wordt, dan kun je beter stoppen. Stress maakt je actiever en zorgt ervoor dat je je beste prestatie kunt leveren."

De 21-jarige Swiatek - die dinsdag haar verjaardag vierde - neemt het bij de laatste vier op tegen de Russin Daria Kasatkina, die eerder op de dag met 6-4 7-6 (5) te sterk was voor haar landgenote Veronika Koedermetova.

Coco Gauff

Twee jaar geleden won Swiatek op Roland Garros voor het eerst een grand slam. Vorig jaar verloor ze in de kwartfinales van de Griekse Maria Sakkari.

De andere halve finale gaat tussen de Amerikaanse Coco Gauff en Martina Trevisan uit Italië. Beide speelster reikten nooit eerder tot de laatste vier op een grand slam.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

2 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

17 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

21 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

1 dag geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

1 dag geleden