Swiatek overtuigend naar tweede ronde op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich overtuigend geplaatst voor de tweede ronde van Wimbledon. De Poolse nummer 1 van de wereld stond in haar eerste wedstrijd in Londen slechts vier games af tegen Zhu Lin uit China: 6-1 6-3.
De laatste games werden gespeeld onder het gesloten dak van Court 1. In de tweede set werd de wedstrijd bij 4-3 onderbroken vanwege lichte regen. Het sluiten van het dak zorgde voor ruim een kwartier oponthoud. Na de onderbreking gunde Swiatek Zhu geen kans meer en binnen enkele minuten had ze de zege binnen. Na 1 uur en 20 minuten maakte Swiatek het af met een sterke backhandreturn.
In aanloop naar Wimbledon bestonden er twijfels over de fysieke gesteldheid van Swiatek, die een voedselvergiftiging had opgelopen en zich vorige week terugtrok uit het grastoernooi van Bad Homburg. "Ik voel me weer goed en heb zondag kunnen trainen, dus ik maak me geen zorgen", zei de 22-jarige Swiatek na haar goede start.
Kansen
Ze werd ook gevraagd naar haar kansen op Wimbledon, waar ze nog nooit voorbij de vierde ronde is gekomen. Vorig jaar verloor ze al in de derde ronde. "Ik heb na Roland Garros even de tijd genomen om echt te kunnen genieten van het moment en ik ben nu rustig in mijn hoofd", zei de viervoudig grandslamkampioene, die vorige maand opnieuw Roland Garros wist te winnen. "Ik ben er klaar voor. Ik heb hier ooit het juniorentoernooi gewonnen, maar dat voelt als een mensenleven geleden."
Eerder op de dag wist de als vierde geplaatste Amerikaanse Jessica Pegula haar eersterondepartij met de nodige moeite te winnen. Pegula was haar landgenote Lauren Davis met 6-2 6-7 (8) 6-3 de baas.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.
5 minuten geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars sprak na afloop van de 1500 meter op de Olympische Spelen van een "klotefilm". De 23-jarige schaatser eindigde in het Milano Speed Skating Stadium als vierde. Eerder greep hij op de 1000 meter ook net naast een medaille, toen de Chinees Lian Ziwen hem hinderde op de kruising.
27 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis heeft gedroomd van een podiumplek op de 1500 meter. Dat zei hij na zijn bronzen race in een emotioneel interview met de NOS. "Het voelde alsof ik gewonnen had", zei Nuis. "Vanaf meter één verliep het precies zoals ik wilde."
28 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Olympische Spelen zijn op een grote teleurstelling uitgedraaid voor Team Essent. De ploeg van coach Jac Orie behaalde in Milaan geen enkele medaille bij het langebaanschaatsen. Daarmee kwam een einde aan een lange reeks successen van Orie op de Spelen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft bij de Spelen van Milaan brons veroverd op de 1500 meter. De 36-jarige titelverdediger moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.42,82 de titel laten aan de Chinees Ning Zhongyan. Die won in een olympisch record van 1.41,98 en troefde daarmee topfavoriet Jordan Stolz af. De Amerikaan werd tweede in 1.42,75. Joep Wennemars eindigde met 1.43,05 als vierde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bukayo Saka (24) heeft zijn contract bij Arsenal verlengd. De club uit Londen spreekt van een contract voor de "lange termijn", zonder een contractduur te noemen. Volgens Britse media heeft de Engelse aanvaller bijgetekend tot 2031.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier zou het geweldig vinden als Duitsland de Olympische Spelen en Paralympische Spelen in 2040 of 2044 zou houden. Maar hij is geen voorstander van een poging de Zomerspelen in 2036 al naar zijn land te halen omdat het dan honderd jaar geleden is dat de Spelen in Berlijn waren.
2 uur geleden