Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Swiatek overtuigend naar tweede ronde op Wimbledon

Swiatek overtuigend naar tweede ronde op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich overtuigend geplaatst voor de tweede ronde van Wimbledon. De Poolse nummer 1 van de wereld stond in haar eerste wedstrijd in Londen slechts vier games af tegen Zhu Lin uit China: 6-1 6-3.

De laatste games werden gespeeld onder het gesloten dak van Court 1. In de tweede set werd de wedstrijd bij 4-3 onderbroken vanwege lichte regen. Het sluiten van het dak zorgde voor ruim een kwartier oponthoud. Na de onderbreking gunde Swiatek Zhu geen kans meer en binnen enkele minuten had ze de zege binnen. Na 1 uur en 20 minuten maakte Swiatek het af met een sterke backhandreturn.

In aanloop naar Wimbledon bestonden er twijfels over de fysieke gesteldheid van Swiatek, die een voedselvergiftiging had opgelopen en zich vorige week terugtrok uit het grastoernooi van Bad Homburg. "Ik voel me weer goed en heb zondag kunnen trainen, dus ik maak me geen zorgen", zei de 22-jarige Swiatek na haar goede start.

Kansen

Ze werd ook gevraagd naar haar kansen op Wimbledon, waar ze nog nooit voorbij de vierde ronde is gekomen. Vorig jaar verloor ze al in de derde ronde. "Ik heb na Roland Garros even de tijd genomen om echt te kunnen genieten van het moment en ik ben nu rustig in mijn hoofd", zei de viervoudig grandslamkampioene, die vorige maand opnieuw Roland Garros wist te winnen. "Ik ben er klaar voor. Ik heb hier ooit het juniorentoernooi gewonnen, maar dat voelt als een mensenleven geleden."

Eerder op de dag wist de als vierde geplaatste Amerikaanse Jessica Pegula haar eersterondepartij met de nodige moeite te winnen. Pegula was haar landgenote Lauren Davis met 6-2 6-7 (8) 6-3 de baas.

Meer uit Sport

Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

1 uur geleden
Titelhouder Oklahoma City neemt leiding in play-offs tegen Spurs

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.

1 uur geleden
Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

10 uur geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

12 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

15 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

17 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

17 uur geleden