Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Swiatek overtuigend naar tweede ronde op Wimbledon

Swiatek overtuigend naar tweede ronde op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich overtuigend geplaatst voor de tweede ronde van Wimbledon. De Poolse nummer 1 van de wereld stond in haar eerste wedstrijd in Londen slechts vier games af tegen Zhu Lin uit China: 6-1 6-3.

De laatste games werden gespeeld onder het gesloten dak van Court 1. In de tweede set werd de wedstrijd bij 4-3 onderbroken vanwege lichte regen. Het sluiten van het dak zorgde voor ruim een kwartier oponthoud. Na de onderbreking gunde Swiatek Zhu geen kans meer en binnen enkele minuten had ze de zege binnen. Na 1 uur en 20 minuten maakte Swiatek het af met een sterke backhandreturn.

In aanloop naar Wimbledon bestonden er twijfels over de fysieke gesteldheid van Swiatek, die een voedselvergiftiging had opgelopen en zich vorige week terugtrok uit het grastoernooi van Bad Homburg. "Ik voel me weer goed en heb zondag kunnen trainen, dus ik maak me geen zorgen", zei de 22-jarige Swiatek na haar goede start.

Kansen

Ze werd ook gevraagd naar haar kansen op Wimbledon, waar ze nog nooit voorbij de vierde ronde is gekomen. Vorig jaar verloor ze al in de derde ronde. "Ik heb na Roland Garros even de tijd genomen om echt te kunnen genieten van het moment en ik ben nu rustig in mijn hoofd", zei de viervoudig grandslamkampioene, die vorige maand opnieuw Roland Garros wist te winnen. "Ik ben er klaar voor. Ik heb hier ooit het juniorentoernooi gewonnen, maar dat voelt als een mensenleven geleden."

Eerder op de dag wist de als vierde geplaatste Amerikaanse Jessica Pegula haar eersterondepartij met de nodige moeite te winnen. Pegula was haar landgenote Lauren Davis met 6-2 6-7 (8) 6-3 de baas.

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

7 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

12 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

13 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

14 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

15 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

19 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden