Swiatek naar halve finales tennistoernooi Doha
DOHA (ANP) - Iga Swiatek maakt voorlopig haar status als nummer 1 van de wereld ook in Doha waar. De Poolse tennisster bereikte op het WTA 1000-toernooi van Qatar de halve finales. Swiatek versloeg de Belarussische Victoria Azarenka in twee sets: 6-4 6-0.
Azarenka ging in de eerste set gelijk op met Swiatek en kreeg bij 4-3 de kans op een break op de service van de Poolse. Die kans miste ze, waarna ze in het restant geen enkele game meer wist te winnen.
In de halve finales treft Swiatek Karolina Pliskova. De Tsjechische was in een spannende partij net iets beter dan de Japanse Naomi Osaka: 7-6 (6) 7-6 (5). Pliskova won vorige week nog het Transylvania Open in Roemenië.
In de andere halve finale staan de Kazachse Elena Rybakina en de Russische Anastasia Pavlioetsjenkova tegenover elkaar. Rybakina versloeg in haar kwartfinale in twee sets (6-4 6-2) de Canadese Leylah Fernandez. Pavlioetsjenkova was te sterk voor de Amerikaanse Danielle Collins: 7-5 6-4.
Meer uit Sport
XERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen en een gebroken nekwervel overgehouden aan zijn valpartij in de achtste etappe van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates zaterdagavond bekendgemaakt via X. De Sloveense wereldkampioen viel zaterdag in een vlakke etappe in de rode leiderstrui en moest de koers verlaten.
6 uur geledenXERACO (ANP) - Enric Mas, de nieuwe Spaanse leider in de Vuelta, heeft zaterdag bij de podiumceremonie geweigerd de rode leiderstrui aan te trekken. Hij nam de leiding over van Tadej Pogačar, die tijdens de achtste etappe hard ten val kwam en de koers moest verlaten. Voorafgaand aan de rit stond Mas 3.50 minuten achter de Sloveense wereldkampioen en leek de Vuelta al beslist.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeyvrouwen vindt dat zijn speelsters "veel te weinig" hebben gecreëerd tijdens de WK-finale tegen Argentinië. Zijn ploeg verloor uiteindelijk na shoot-outs.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Yibbi Jansen (26) baalt van de verloren WK-finale in eigen land. Argentinië bleek in het Wagener Stadion na shoot-outs te sterk en hield Oranje daarmee af van een vierde wereldtitel op rij.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Xan de Waard (30) heeft haar hockeycarrière niet kunnen afsluiten met een vierde wereldtitel. De middenvelder verloor met de hockeysters van Oranje de WK-finale van Argentinië na shoot-outs. "Ik denk dat we op bluf hebben verloren", concludeerde De Waard achteraf.
9 uur geledenXERACO (ANP) - Bryan Coquard heeft zaterdag de achtste etappe van de Vuelta gewonnen. De Franse renner van Cofidis was de beste in de massasprint in Xeraco, een kustplaats ten zuiden van Valencia. De Deen Mads Pedersen werd tweede, voor Jordi Meeus uit België.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn er niet in geslaagd om de vierde wereldtitel op rij te veroveren. In de WK-finale in het Wagener Stadion verloor de ploeg van bondscoach Raoul Ehren na shoot-outs van Argentinië. Na de reguliere speeltijd stond het nog 1-1.
10 uur geleden