Swiatek met primeur tegen Sakkari naar tennisfinale in Doha
DOHA (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek verloor vorig jaar drie keer van Maria Sakkari, maar vrijdag in Doha wist ze de Griekse voor het eerst te verslaan. De 20-jarige Poolse bereikte zo de finale van het WTA-toernooi, waarin ze het opneemt tegen Anett Kontaveit. De Estse nummer 7 van de wereld schreef onlangs al het toernooi van Sint-Petersburg op haar naam en gaat voor haar tweede titel op rij.
Swiatek verloor afgelopen seizoen in de kwartfinales van Roland Garros als titelverdedigster van Sakkari. Ook op het toernooi van Ostrava en op de WTA Finals moest ze het afleggen tegen de 26-jarige Griekse, de huidige nummer 6 van de wereld. In Doha versloeg Swiatek, achtste op de mondiale ranking, haar 'angstgegner' met 6-4 6-3. Kontaveit bereikte de eindstrijd met een zege op Jelena Ostapenko uit Letland: 6-1 6-4.
Swiatek hoopt zaterdag haar vierde WTA-titel binnen te halen. Kontaveit (26) staat op zes toernooizeges op de WTA Tour, waarvan ze er vier vorig jaar behaalde. In de onderlinge ontmoetingen tussen Swiatek en Kontaveit is de stand 2-2.
Meer uit Sport
TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
36 minuten geledenBORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
13 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
21 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
21 uur geleden