Swiatek met primeur tegen Sakkari naar tennisfinale in Doha
DOHA (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek verloor vorig jaar drie keer van Maria Sakkari, maar vrijdag in Doha wist ze de Griekse voor het eerst te verslaan. De 20-jarige Poolse bereikte zo de finale van het WTA-toernooi, waarin ze het opneemt tegen Anett Kontaveit. De Estse nummer 7 van de wereld schreef onlangs al het toernooi van Sint-Petersburg op haar naam en gaat voor haar tweede titel op rij.
Swiatek verloor afgelopen seizoen in de kwartfinales van Roland Garros als titelverdedigster van Sakkari. Ook op het toernooi van Ostrava en op de WTA Finals moest ze het afleggen tegen de 26-jarige Griekse, de huidige nummer 6 van de wereld. In Doha versloeg Swiatek, achtste op de mondiale ranking, haar 'angstgegner' met 6-4 6-3. Kontaveit bereikte de eindstrijd met een zege op Jelena Ostapenko uit Letland: 6-1 6-4.
Swiatek hoopt zaterdag haar vierde WTA-titel binnen te halen. Kontaveit (26) staat op zes toernooizeges op de WTA Tour, waarvan ze er vier vorig jaar behaalde. In de onderlinge ontmoetingen tussen Swiatek en Kontaveit is de stand 2-2.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
14 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
18 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
20 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
23 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden