Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Swiatek knokt zich in Melbourne langs oud-finaliste Collins

Swiatek knokt zich in Melbourne langs oud-finaliste Collins

MELBOURNE (ANP) - Iga Swiatek is in de tweede ronde van de Australian Open aan uitschakeling ontsnapt. De Poolse nummer 1 van de wereld knokte zich in drie sets langs de Amerikaanse Danielle Collins: 6-4 3-6 6-4. In de derde set stond Swiatek met 4-1 achter.

Na 3 uur en 14 minuten benutte Swiatek haar derde wedstrijdpunt. Ze brak Collins voor de derde keer op een rij. Swiatek besloot het duel met een fraaie backhand langs de lijn, waarna ze vol ongeloof haar racket de lucht in gooide. Op haar eerste matchpoint had Swiatek al de kans het duel af te maken, maar haar smash was matig en ze verloor alsnog het punt. Het tweede wedstrijdpunt werd weg geserveerd, waarna Swiatek het later nog in dezelfde game afmaakte.

"Oh mijn God, ik weet niet wat er net is gebeurd. Ik stond al bijna op de luchthaven. Ik wilde vechten tot het einde, maar zij speelde lange tijd perfect. Na de eerste set begon ze ineens veel harder te slaan en ik wist niet goed hoe te reageren. Ik ben erg trots op mezelf dat ik toch heb gewonnen", zei Swiatek (22) na afloop op de baan. Iets daarvoor had Collins, die slechts vier punten minder won dan de favoriet (104 om 100), gefrustreerd de Rod Laver Arena verlaten.

Regen

De wedstrijd werd afgemaakt onder het gesloten dak van het hoofdstadion. Het regende donderdag veelvuldig in Melbourne.

Swiatek aast op haar eerste titel op de Australian Open. Vorig jaar verloor ze in de vierde ronde in Melbourne, waar ze nog nooit de eindstrijd wist te bereiken. Wel won ze al drie keer Roland Garros en één keer de US Open.

Favoriet

In de volgende ronde treft ze de Tsjechische Linda Noskova.

Voor Collins is de Australian Open haar favoriete grandslamtoernooi. In 2022 stond ze er al eens in de finale. Twee jaar geleden verloor ze in de eindstrijd van de Australische Ashleigh Barty.

Laatste seizoen

Op de persconferentie na de wedstrijd maakte Collins, 30 jaar oud, bekend dat ze volgend jaar niet meer terugkeert in Melbourne. "Ja, dit wordt mijn laatste seizoen. Ik weet nog niet precies wanneer ik stop, maar ik kijk uit naar mijn pensioen", zei de Amerikaanse. "Mijn carrière betekent een hoop voor me, maar er is meer dan winnen of verliezen."

Collins reikte twee jaar geleden tot de zevende plek op de wereldranglijst. Momenteel staat ze 62e op de mondiale ranking.

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

2 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

3 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

4 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

4 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden