Swiatek knokt zich in Melbourne langs oud-finaliste Collins
MELBOURNE (ANP) - Iga Swiatek is in de tweede ronde van de Australian Open aan uitschakeling ontsnapt. De Poolse nummer 1 van de wereld knokte zich in drie sets langs de Amerikaanse Danielle Collins: 6-4 3-6 6-4. In de derde set stond Swiatek met 4-1 achter.
Na 3 uur en 14 minuten benutte Swiatek haar derde wedstrijdpunt. Ze brak Collins voor de derde keer op een rij. Swiatek besloot het duel met een fraaie backhand langs de lijn, waarna ze vol ongeloof haar racket de lucht in gooide. Op haar eerste matchpoint had Swiatek al de kans het duel af te maken, maar haar smash was matig en ze verloor alsnog het punt. Het tweede wedstrijdpunt werd weg geserveerd, waarna Swiatek het later nog in dezelfde game afmaakte.
"Oh mijn God, ik weet niet wat er net is gebeurd. Ik stond al bijna op de luchthaven. Ik wilde vechten tot het einde, maar zij speelde lange tijd perfect. Na de eerste set begon ze ineens veel harder te slaan en ik wist niet goed hoe te reageren. Ik ben erg trots op mezelf dat ik toch heb gewonnen", zei Swiatek (22) na afloop op de baan. Iets daarvoor had Collins, die slechts vier punten minder won dan de favoriet (104 om 100), gefrustreerd de Rod Laver Arena verlaten.
Regen
De wedstrijd werd afgemaakt onder het gesloten dak van het hoofdstadion. Het regende donderdag veelvuldig in Melbourne.
Swiatek aast op haar eerste titel op de Australian Open. Vorig jaar verloor ze in de vierde ronde in Melbourne, waar ze nog nooit de eindstrijd wist te bereiken. Wel won ze al drie keer Roland Garros en één keer de US Open.
Favoriet
In de volgende ronde treft ze de Tsjechische Linda Noskova.
Voor Collins is de Australian Open haar favoriete grandslamtoernooi. In 2022 stond ze er al eens in de finale. Twee jaar geleden verloor ze in de eindstrijd van de Australische Ashleigh Barty.
Laatste seizoen
Op de persconferentie na de wedstrijd maakte Collins, 30 jaar oud, bekend dat ze volgend jaar niet meer terugkeert in Melbourne. "Ja, dit wordt mijn laatste seizoen. Ik weet nog niet precies wanneer ik stop, maar ik kijk uit naar mijn pensioen", zei de Amerikaanse. "Mijn carrière betekent een hoop voor me, maar er is meer dan winnen of verliezen."
Collins reikte twee jaar geleden tot de zevende plek op de wereldranglijst. Momenteel staat ze 62e op de mondiale ranking.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
18 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden