Swiatek knokt zich in Melbourne langs oud-finaliste Collins
MELBOURNE (ANP) - Iga Swiatek is in de tweede ronde van de Australian Open aan uitschakeling ontsnapt. De Poolse nummer 1 van de wereld knokte zich in drie sets langs de Amerikaanse Danielle Collins: 6-4 3-6 6-4. In de derde set stond Swiatek met 4-1 achter.
Na 3 uur en 14 minuten benutte Swiatek haar derde wedstrijdpunt. Ze brak Collins voor de derde keer op een rij. Swiatek besloot het duel met een fraaie backhand langs de lijn, waarna ze vol ongeloof haar racket de lucht in gooide. Op haar eerste matchpoint had Swiatek al de kans het duel af te maken, maar haar smash was matig en ze verloor alsnog het punt. Het tweede wedstrijdpunt werd weg geserveerd, waarna Swiatek het later nog in dezelfde game afmaakte.
"Oh mijn God, ik weet niet wat er net is gebeurd. Ik stond al bijna op de luchthaven. Ik wilde vechten tot het einde, maar zij speelde lange tijd perfect. Na de eerste set begon ze ineens veel harder te slaan en ik wist niet goed hoe te reageren. Ik ben erg trots op mezelf dat ik toch heb gewonnen", zei Swiatek (22) na afloop op de baan. Iets daarvoor had Collins, die slechts vier punten minder won dan de favoriet (104 om 100), gefrustreerd de Rod Laver Arena verlaten.
Regen
De wedstrijd werd afgemaakt onder het gesloten dak van het hoofdstadion. Het regende donderdag veelvuldig in Melbourne.
Swiatek aast op haar eerste titel op de Australian Open. Vorig jaar verloor ze in de vierde ronde in Melbourne, waar ze nog nooit de eindstrijd wist te bereiken. Wel won ze al drie keer Roland Garros en één keer de US Open.
Favoriet
In de volgende ronde treft ze de Tsjechische Linda Noskova.
Voor Collins is de Australian Open haar favoriete grandslamtoernooi. In 2022 stond ze er al eens in de finale. Twee jaar geleden verloor ze in de eindstrijd van de Australische Ashleigh Barty.
Laatste seizoen
Op de persconferentie na de wedstrijd maakte Collins, 30 jaar oud, bekend dat ze volgend jaar niet meer terugkeert in Melbourne. "Ja, dit wordt mijn laatste seizoen. Ik weet nog niet precies wanneer ik stop, maar ik kijk uit naar mijn pensioen", zei de Amerikaanse. "Mijn carrière betekent een hoop voor me, maar er is meer dan winnen of verliezen."
Collins reikte twee jaar geleden tot de zevende plek op de wereldranglijst. Momenteel staat ze 62e op de mondiale ranking.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
4 uur geleden