Swiatek heeft het een set lastig bij terugkeer op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Iga Swiatek heeft bij haar terugkeer op Roland Garros een zege in twee sets geboekt. De als achtste geplaatste Poolse, die maandag haar twintigste verjaardag vierde, had het in de eerste partij op het Court Philippe Chatrier een set lastig met de Sloveense Kaia Juvan. In een uur en 27 minuten werd het 6-0 7-5.
Na de overtuigende eerste set liep Swiatek in de tweede set uit naar een 3-1-voorsprong. Juvan kwam echter knap terug en kreeg in de slotfase van de set volop kansen. Swiatek benutte echter op de opslag van de nummer 101 van de wereld haar vierde wedstrijdpunt.
Swiatek, opgeklommen naar de negende plek op de wereldranglijst, pakte eind vorig jaar in Parijs haar eerste grandslamtitel. In aanloop naar Roland Garros won ze eerder deze maand het grote WTA-toernooi van Rome.
Na afloop werd de jarige Poolse toegezongen door het Franse publiek.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
41 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
7 uur geleden