Swiatek heeft het een set lastig bij terugkeer op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Iga Swiatek heeft bij haar terugkeer op Roland Garros een zege in twee sets geboekt. De als achtste geplaatste Poolse, die maandag haar twintigste verjaardag vierde, had het in de eerste partij op het Court Philippe Chatrier een set lastig met de Sloveense Kaia Juvan. In een uur en 27 minuten werd het 6-0 7-5.
Na de overtuigende eerste set liep Swiatek in de tweede set uit naar een 3-1-voorsprong. Juvan kwam echter knap terug en kreeg in de slotfase van de set volop kansen. Swiatek benutte echter op de opslag van de nummer 101 van de wereld haar vierde wedstrijdpunt.
Swiatek, opgeklommen naar de negende plek op de wereldranglijst, pakte eind vorig jaar in Parijs haar eerste grandslamtitel. In aanloop naar Roland Garros won ze eerder deze maand het grote WTA-toernooi van Rome.
Na afloop werd de jarige Poolse toegezongen door het Franse publiek.
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
12 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
19 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
20 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden