Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Swiatek gaat met tennisevenement geld ophalen voor Oekraïne

Swiatek gaat met tennisevenement geld ophalen voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek, de nummer 1 van de wereld, gaat een demonstratietoernooi organiseren om geld op te halen voor de slachtoffers van de oorlog in Oekraïne. Het liefdadigheidsinitiatief vindt op 23 juli plaats in Krakau.

De 21-jarige Swiatek gaat samen met Agnieszka Radwanska, Elina Svitolina, Sergei Stachovski en Martyn Pawelski onder meer een gemengd dubbelspel spelen. Ook zal ze een demonstratiewedstrijd spelen tegen landgenote Radwanska, die enkele jaren geleden haar loopbaan beëindigde. Svitolina zal dan de rol van umpire op zich nemen.

Andrij Sjevtsjenko is op het evenement te gast. De 45-jarige Oekraïner is een van de bekendste oud-voetballers uit het getroffen land.

De eerste 10.000 kaarten gaan donderdag in de verkoop. Het geld komt ten goede aan United 24, stichting Elina Svitolina en UNICEF Polen en is bedoeld voor kinderen.

Swiatek is momenteel actief op Wimbledon. Donderdag neemt ze het in de tweede ronde op tegen de Nederlandse Lesley Pattinama-Kerkhove. De Poolse heeft al 36 duels op rij gewonnen.

Meer uit Sport

Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

3 uur geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

3 uur geleden
Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

9 uur geleden
Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

10 uur geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

10 uur geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

19 uur geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

20 uur geleden