Swiatek en Gauff strijden om titel op Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Poolse Iga Swiatek en de Amerikaanse Coco Gauff staan zaterdagmiddag tegenover elkaar in de finale van Roland Garros. De eindstrijd begint om 15.00 uur.
De 21-jarige Swiatek kan al haar 35e overwinning op rij boeken. Bij winst evenaart de nummer 1 van de wereld het record van Venus Williams, die in 2000 ook een zegereeks van 35 duels neerzette. Twee jaar geleden pakte Swiatek haar eerste grandslamtitel op Roland Garros. Toen versloeg ze in de eindstrijd de Amerikaanse Sofia Kenin in twee sets.
Swiatek heeft op weg naar de finale pas één set verloren, in de vierde ronde tegen de Chinese Qinwen Zheng. Gauff daarentegen is in Parijs nog zonder setverlies.
De drie jaar jongere Gauff staat voor het eerst in de finale van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 23 baarde drie jaar geleden op 15-jarige leeftijd opzien door op Wimbledon de vierde ronde te halen. Gauff heeft zich met haar landgenote Jessica Pegula ook geplaatst voor de eindstrijd van het dubbelspel.
Vorig jaar ging de titel bij de vrouwen naar de Tsjechische Barbora Krejcikova.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
20 minuten geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.
35 minuten geledenTBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
20 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
21 uur geleden