Swiatek en Gauff strijden om titel op Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Poolse Iga Swiatek en de Amerikaanse Coco Gauff staan zaterdagmiddag tegenover elkaar in de finale van Roland Garros. De eindstrijd begint om 15.00 uur.
De 21-jarige Swiatek kan al haar 35e overwinning op rij boeken. Bij winst evenaart de nummer 1 van de wereld het record van Venus Williams, die in 2000 ook een zegereeks van 35 duels neerzette. Twee jaar geleden pakte Swiatek haar eerste grandslamtitel op Roland Garros. Toen versloeg ze in de eindstrijd de Amerikaanse Sofia Kenin in twee sets.
Swiatek heeft op weg naar de finale pas één set verloren, in de vierde ronde tegen de Chinese Qinwen Zheng. Gauff daarentegen is in Parijs nog zonder setverlies.
De drie jaar jongere Gauff staat voor het eerst in de finale van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 23 baarde drie jaar geleden op 15-jarige leeftijd opzien door op Wimbledon de vierde ronde te halen. Gauff heeft zich met haar landgenote Jessica Pegula ook geplaatst voor de eindstrijd van het dubbelspel.
Vorig jaar ging de titel bij de vrouwen naar de Tsjechische Barbora Krejcikova.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
11 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
14 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
21 uur geleden