Swedbank overtrad waarschijnlijk Amerikaanse sancties
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Het door witwaskwesties geplaagde Swedbank heeft waarschijnlijk ook Amerikaanse sanctieregels geschonden. Het Zweedse financiële concern heeft eerdere beschuldigingen daarover laten uitzoeken. Bij dat onderzoek zijn honderden transacties, goed voor in totaal 4,8 miljoen dollar, gevonden die potentieel niet door de beugel kunnen. Swedbank zal de bevindingen melden bij de Amerikaanse autoriteiten.
In november meldde de Zweedse omroep SVT al dat Swedbank mogelijk Amerikaanse sancties tegen Rusland had overtreden. Het ging om geldstromen via de Baltische tak van Swedbank tussen de Russische wapenmaker Kalashnikov en Kalashnikov USA, een bedrijf uit Florida dat wapens maakt op basis van het Russische ontwerp. De transacties vonden plaats nadat de Verenigde Staten sancties aan Rusland hadden opgelegd in verband de annexatie van de Krim in 2014.
Swedbank wordt onderzocht door autoriteiten in de VS, Zweden en Estland vanwege zijn rol in een groot witwasschandaal in de Baltische staten. Swedbank zou tientallen miljarden euro's aan verdachte geldstromen hebben verwerkt, veelal vanuit voormalige Sovjetlanden. De kwestie heeft al meerdere topmensen bij de bank de kop gekost en resulteert mogelijk nog in boetes.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat donderdag alsnog stemmen over een onderdeel van de handelsdeal met de VS. Dat heeft de commissie dinsdag besloten, meldt commissielid Jörgen Warborn (EVP) op X. De stemming was eerder uitgesteld vanwege nieuwe Amerikaanse importheffingen.
11 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Ook budgetmaatschappij Transavia rekent sinds begin deze week extra kosten vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen. Het gaat om een toeslag van 5 euro op een aantal vluchten, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van De Telegraaf.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Audax heeft Van Ditmar Boeken verkocht aan een investeringsfonds. Audax, moederbedrijf van winkelketens Bruna en Readshop, werd begin dit jaar overgenomen door Lector Capital. Na een evaluatie van het portfolio is besloten de boekentak af te stoten.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de winsten van een dag eerder. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De olieprijzen gingen weer omhoog na aanvallen door Iran op energiefaciliteiten in de regio.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
4 uur geleden