Swedbank overtrad waarschijnlijk Amerikaanse sancties
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Het door witwaskwesties geplaagde Swedbank heeft waarschijnlijk ook Amerikaanse sanctieregels geschonden. Het Zweedse financiële concern heeft eerdere beschuldigingen daarover laten uitzoeken. Bij dat onderzoek zijn honderden transacties, goed voor in totaal 4,8 miljoen dollar, gevonden die potentieel niet door de beugel kunnen. Swedbank zal de bevindingen melden bij de Amerikaanse autoriteiten.
In november meldde de Zweedse omroep SVT al dat Swedbank mogelijk Amerikaanse sancties tegen Rusland had overtreden. Het ging om geldstromen via de Baltische tak van Swedbank tussen de Russische wapenmaker Kalashnikov en Kalashnikov USA, een bedrijf uit Florida dat wapens maakt op basis van het Russische ontwerp. De transacties vonden plaats nadat de Verenigde Staten sancties aan Rusland hadden opgelegd in verband de annexatie van de Krim in 2014.
Swedbank wordt onderzocht door autoriteiten in de VS, Zweden en Estland vanwege zijn rol in een groot witwasschandaal in de Baltische staten. Swedbank zou tientallen miljarden euro's aan verdachte geldstromen hebben verwerkt, veelal vanuit voormalige Sovjetlanden. De kwestie heeft al meerdere topmensen bij de bank de kop gekost en resulteert mogelijk nog in boetes.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
6 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
7 uur geledenASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.
10 uur geledenBANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
23 uur geleden