Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Swedbank keert vertrekvergoeding aan gewezen topvrouw niet uit

Swedbank keert vertrekvergoeding aan gewezen topvrouw niet uit

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse bank Swedbank keert tocht geen vertrekvergoeding uit aan de eerder weggestuurde topvrouw Birgitte Bonnesen. Dat besloot de bank na onderzoek door de Zweedse en de Estse financiële autoriteiten en het internationale advocatenkantoor Clifford Chance. Eigenlijk zou Bonnesen, die een jaar geleden werd weggestuurd, vanaf 29 maart geld uitgekeerd krijgen.

Swedbank staat al geruime tijd onder druk door onderzoeken naar mogelijk witwassen via het financiële concern. De bank wordt in verband gebracht met het witwasschandaal bij de Deense branchegenoot Danske Bank. Het vertrek van Bonnesen kwam een dag na een inval van de Zweedse autoriteiten op het hoofdkantoor van Swedbank.

De leiding van de bank heeft ook besloten geen claims in te dienen tegen Bonnesen, na het afwegen van de voor- en nadelen van een juridisch proces. Verder stemde de bank in met een administratieve boete van 4 miljard Zweedse kroon (359 miljoen euro) die hij eerder al kreeg opgelegd.

Meer uit Financieel

Philips: onderzoeken VS hebben geen directe financiële impact

AMSTERDAM (ANP) - Philips verwacht nu geen financiële impact van onderzoeken die de Amerikaanse regering heeft geopend naar de import van medische technologie. Dat heeft het zorgtechnologieconcern donderdag schriftelijk laten weten. De studies richten zich op de eventuele gevolgen voor de nationale veiligheid.

19 minuten geleden
ING onderdeel van Europees bankenconsortium voor euro-stablecoin

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - ING maakt deel uit van een Europees bankenconsortium voor een zogeheten euro-stablecoin die in de tweede helft van volgend jaar voor het eerst uitgegeven moet worden. Daarvoor is door de banken een nieuw bedrijf opgericht in Nederland dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB).

1 uur geleden
Technologiegroep TKH stijgt op Damrak na plan voor opsplitsing

AMSTERDAM (ANP) - TKH Group (plus 2 procent) behoorde donderdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De technologiegroep presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag nieuwe groeidoelen en kondigde aan zich volledig te gaan richten op het segment Automation. "De toekomst van TKH ligt in Automation", verklaarde topman Alexander van der Lof. In dat segment ziet hij veel kansen om waarde te creëren op lange termijn.

1 uur geleden
Ontwikkelingsbank verwacht economische druk in Zuidoost-Europa

LONDEN (ANP/AFP) - De economische groei in Zuidoost-Europa zal naar verwachting volgend jaar onder druk komen te staan door Amerikaanse importheffingen, toegenomen concurrentie vanuit China en druk op de overheidsbegroting van landen. Dat meldt de Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBRD) in een rapport waarin de groeiverwachting voor de regio in 2026 licht werd verlaagd.

2 uur geleden
Apple vraagt Brussel om wet digitale markten in te trekken

CUPERTINO (ANP/AFP) - Apple heeft de Europese Commissie gevraagd een wet in te trekken die de macht moet inperken van digitale platforms. Volgens het Amerikaanse techconcern leidt de wet digitale markten (DMA) onder meer tot een "slechtere ervaring voor Apple-gebruikers in de EU". Ook brengt de wet veiligheidsrisico's met zich mee.

3 uur geleden
Meer nieuwbouw van woningcorporaties in eerste jaarhelft

DEN HAAG (ANP) - De nieuwbouw van woningcorporaties is in de eerste helft van dit jaar toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwamen er ruim 9100 nieuwbouwwoningen van corporaties bij. Dat waren er ruim 8200 in de eerste zes maanden van vorig jaar.

4 uur geleden
Autofabrikanten verkopen weer meer auto's in EU

BRUSSEL (ANP) - Autofabrikanten hebben in augustus voor de tweede maand op rij meer auto's verkocht in de Europese Unie dan een jaar eerder. De opleving volgt op maanden van kwakkelende verkoopcijfers.

5 uur geleden