Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Swatch klaagt Maleisië aan na inbeslagname Pride-horloges

Swatch klaagt Maleisië aan na inbeslagname Pride-horloges

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Swatch Group heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Maleisische regering wegens het in beslag nemen van de regenboogkleurige horloges uit de Pride-collectie van de Zwitserse horlogemaker. In mei namen de Maleisische autoriteiten de horloges in beslag vanwege de aanwezigheid van de letters 'LGBTQ' op de horloges.

Homoseksualiteit is een misdaad in Maleisië, waar de islam de grootste religie is. Mensenrechtenorganisatie hebben al gewaarschuwd voor de groeiende intolerantie in het land tegenover de lesbische, homoseksuele, biseksuele, transgender en queer (LGBTQ) gemeenschap.

Ambtenaren van het ministerie van Binnenlandse Zaken van het land namen 172 horloges in beslag bij zestien verkooppunten, zei Swatch in de gerechtelijke documenten die door persbureau Reuters zijn ingezien. De rechtszaak, die op 24 juni werd aangespannen bij het Hooggerechtshof van Kuala Lumpur, werd maandag voor het eerst gemeld door de Maleisische nieuwswebsite Malay Mail.

Principes

Swatch eist een schadevergoeding en de teruggave van de horloges, en zegt dat de mogelijkheden om zaken te doen in het land "ernstig in gevaar zijn gebracht" door de inbeslagnames. Het Hooggerechtshof van Kuala Lumpur behandelt de zaak op 20 juli.

De inbeslagname en rechtszaak komen vóór de belangrijke regionale verkiezingen in het land, waarin de progressieve coalitie van premier Anwar Ibrahim het opneemt tegen een overwegend conservatieve etnisch-Maleisische, islamitische alliantie. In de aanloop naar de verkiezingen is Anwar er opnieuw door critici van beschuldigd niet genoeg te doen om de rechten van moslims in het land te beschermen.

Anwar, die zelf bijna tien jaar gevangen heeft gezeten vanwege sodomie en corruptie, ontkende de beschuldigingen en noemde ze politiek gemotiveerd. Volgens staatsmedia heeft de premier deze maand herhaaldelijk gezegd dat zijn regering de principes van de islam zal handhaven. Ook heeft hij gezegd dat LGBTQ-rechten niet zullen worden erkend door zijn regering.

Meer uit Financieel

Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

13 minuten geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

35 minuten geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Bronnen: SpaceX mikt bij grootste beursgang op biljoenenwaarde

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.

1 uur geleden
TNO: robotisering nodig om maakindustrie te redden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.

3 uur geleden
De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

8 uur geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

9 uur geleden