Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht
ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
Volgens de medewerker in Rotterdam is besloten dat de drie winkels waar het horloge verkocht zou gaan worden, namelijk die in Utrecht, Leidschendam en de Amsterdamse P.C. Hooftstraat, voorlopig dicht blijven. Ze kunnen pas weer open als er instructies komen vanuit het hoofdkantoor in het Zwitserse Biel hoe dat veilig kan. De vestiging in Rotterdam verkoopt de betreffende horloges niet en is daarom gewoon open. "We krijgen wel veel vragen van mensen", laat de medewerker weten. Ook is het er drukker dan normaal.
De nieuwe horloges trekken zowel belangstelling omdat het goedkopere versies zijn van Audemars Piguet-horloges, die tienduizenden euro's kosten. Daarbij is de verwachting dat ze in de doorverkoop relatief veel geld kunnen opleveren. Een woordvoerder van Swatch in Zwitserland was niet bereikbaar voor commentaar.
De massale drukte voor de horloges in Nederland staat niet op zichzelf. Ook in andere landen waren er dit weekend grote rijen mensen voor Swatch-zaken en werden er winkels tijdelijk gesloten. Swatch heeft mensen wereldwijd via sociale media opgeroepen niet in grote drommen naar zijn winkels te komen "om de veiligheid van zowel onze klanten als ons personeel in de Swatch-winkels te waarborgen". De bewuste collectie blijft volgens Swatch sowieso nog maanden beschikbaar.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
9 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
10 uur geleden