
Svitolina is 'flauwekul' beu en vraagt om echte hulp aan Oekraïne
PARIJS (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft opgeroepen om minder te praten over de oorlog in Oekraïne, maar daadwerkelijk hulp te bieden aan de bevolking. "Het Oekraïense volk heeft hulp nodig, maar ik merk dat er op andere zaken gefocust wordt", zei de 28-jarige Oekraïense op Roland Garros, waar ze zich voor de tweede ronde heeft geplaatst. "Ik hoor vooral loze woorden, zie lege daden, die niemand vooruithelpen."
De voormalige nummer 3 van de wereld is een van de boegbeelden van de Oekraïense sport. Ze speelt haar eerste grand slam sinds ze in oktober beviel van haar dochtertje.
De oorlog in Oekraïne zorgt vooral in het vrouwencircuit voor veel spanningen, ook omdat de tennisbond WTA volgens sommige speelsters tekortschiet in het verdedigen van de Oekraïense tennissters. Afgelopen zondag weigerde de Oekraïense Marta Kostjoek haar Belarussische tegenstander Aryna Sabalenka de hand te schudden na afloop van hun partij op het Franse Open.
"Ik heb gemerkt dat er vooral veel flauwekul aan de gang is", zei Svitolina na haar winst op de Italiaanse Martina Trevisan. "Aan de hoofdzaak wordt voorbijgegaan. Er wordt maar gepraat en gepraat en gepraat, over niets. Ik zou iedereen toch willen vragen om in plaats daarvan Oekraïners te helpen. Om kinderen te helpen, om vrouwen te helpen die hun man naar de oorlog zagen vertrekken. Kinderen verliezen hun ouders, lopen verwondingen op bij bombardementen. Er is veel wat je kunt doen om te helpen. Je kunt je actief inzetten, maar je kunt ook gewoon een paar dollar schenken, misschien helpt het wel een mensenleven redden."
Meer uit Sport
IITTI (ANP) - Motorcrosser Calvin Vlaanderen is op het podium beland in de Grote Prijs van Finland. Hij eindigde op het circuit van de Kymiring als derde dankzij een vierde plaats in de eerste en een derde plaats in de tweede manche. Glenn Coldenhoff eindigde als vierde (tweede en vijfde in de heats). De overwinning in Finland was voor de Belg Lucas Coenen, die beide manches won.
3 minuten geledenCHÂTEAUROUX (ANP) - Tim Merlier heeft de negende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit van Chinon naar Châteauroux over 174 kilometer, die eindigde in een massasprint. Dat gebeurde pas nadat het peloton kort voor de finish Mathieu van der Poel, na een aanval vanaf de start samen met zijn Belgische ploeggenoot Jonas Rickaert, had achterhaald.
4 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun eerste nederlaag geleden. Titelverdediger Verenigde Staten was net wat sterker dan de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis en won met 11-9 (3-2 4-3 2-1 2-3). Op de Olympische Spelen van Parijs wist Oranje nog van de Amerikaanse ploeg te winnen in de strijd om het brons.
44 minuten geledenCHÂTEAUROUX (ANP) - Tadej Pogacar is in zijn jacht op zijn vierde eindzege in de Tour de France een belangrijke helper kwijt. João Almeida is zondag in de negende etappe afgestapt. De Portugese renner van UAE Team Emirates ondervond nog te veel last van de gevolgen van een valpartij in de zevende etappe en raakte al snel achterop.
1 uur geledenCHINON (ANP) - Dylan Groenewegen hoopt zondag in de negende etappe van de Tour de France eindelijk in positie te komen om mee te sprinten om de dagzege. De Amsterdammer van de ploeg Jayco - AlUla kwam er dit jaar nog niet aan te pas en eindigde geen enkele keer in de top tien. "Iedereen in de ploeg staat op scherp", vertelde hij voor de rit in Chinon bij de NOS.
3 uur geledenCHÂTEAUROUX (ANP/BELGA) - Wout van Aert (30) gaat in de negende etappe van de Tour de France opnieuw sprinten voor de zege. Dat heeft de Belgische renner van Visma-Lease a Bike aangekondigd in een bericht op X. Van Aert verraste zaterdag door bij de sprint voor de winst te gaan. Hij eindigde als tweede achter de Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek.
6 uur geledenKORTRIJK (ANP) - Pauline Hondema heeft bij atletiekwedstrijden in het Belgische Kortrijk het Nederlands record verspringen verbeterd. Ze kwam tot een afstand van 6,91 meter en dat was 13 centimeter verder dan de 6,78 van Dafne Schippers uit 2014. De 25-jarige atlete uit Assendelft had voordeel van rugwind, maar die was volgens de regels toelaatbaar. Hondema won ook de wedstrijd met haar recordafstand.
21 uur geleden