Suu Kyi verdedigt Myanmar in Vredespaleis
DEN HAAG (ANP/AFP) - De Myanmarese regeringsleider Aung San Suu Kyi is in het Vredepaleis om zelf het woord te voeren namens haar land. Het is dinsdag in het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag de eerste dag van zittingen over een klacht van het West-Afrikaanse Gambia tegen Myanmar over volkerenmoord. Suu Kyi was eerder bekend als voorvechtster van mensenrechten en Nobelprijswinnaar.
Het overwegend islamitische Gambia beschuldigt Myanmar ervan het VN-verdrag tegen volkerenmoord uit 1948 te schenden. De regering van Myanmar zou genocide plegen in de westelijke deelstaat Rakhine door de moslimminderheid van de Rohingya daar systematisch te verdrijven of uit te moorden.
Al zeker 740.000 Rohingya zijn sinds 2017 naar buurland Bangladesh gevlucht. Voor de jongste vervolging begon, woonden er nog circa een miljoen Rohingya in Myanmar. Suu Kyi voert naar verwachting woensdag, op de derde en laatste dag van deze serie zittingen, het woord.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In een toespraak tot het Franse volk heeft president Emmanuel Macron erop aangedrongen onderscheid te maken tussen demonstranten met "legitieme eisen" en "degenen die hebben geplunderd". Ook riep hij op tot debatten "tussen de partijen - en niet op straat door middel van geweld".
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag zijn steun uitgesproken voor Benjamin Netanyahu in de Israëlische parlementsverkiezingen van volgende week. Netanyahu is de langstzittende premier uit de geschiedenis van het in 1948 gestichte land.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - Bij de brand op een militaire basis in Canada in de nacht van zaterdag op zondag zijn vier militairen omgekomen. Dat meldt premier Mark Carney tijdens een persmoment in Ottawa. Tientallen anderen raakten zwaargewond. Een aantal noemde hij niet.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een alliantie van Venezolaanse oppositiepartijen heeft zondag de in ballingschap levende Nobelprijswinnares voor de Vrede, Maria Corina Machado, bevestigd als haar leider.
2 uur geledenWAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Na enige tijd van onderbreking krijgt Kyiv weer inlichtingen van de Verenigde Staten. Dat zei president Volodymyr Zelensky zondag tegen de Amerikaanse zender NBC. Volgens de Oekraïense leider zouden de VS het delen van inlichtingen korte tijd hebben "geblokkeerd", waardoor Kyiv praktisch niet in staat was zich te beschermen tegen inkomende ballistische raketten.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Nadat zaterdag op grote schaal rellen waren uitgebroken in Parijs en de rest van Frankrijk, zijn zondag opnieuw mensen samengekomen in het centrum van de Franse hoofdstad. Op Place de la République, waar zaterdag protesten ook escaleerden, hebben ordediensten traangas ingezet en enkele arrestaties verricht, meldt Le Parisien.
6 uur geleden